547
Ціни на нафту на NYMEX у середу виросли на фоні очікувань скорочення її видобутку
— Енергетика
Ф'ючерси на нафту в середу торгувалися в широкому діапазоні і завершили сесію зростанням на тлі ймовірного скорочення поставок після зустрічі Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК), що пройде на наступному тижні, передає ПРАЙМ-ТАСС.
За підсумками торгів на Нью-Йоркській товарній біржі (New York Mercantile Exchange, NYMEX) котирування січневих ф'ючерсів на легку малосірчану нафту виросли на 1,45 долара, або 3,5%, - до 43,52 долара за барель. Котирування січневих ф'ючерсів на нафту марки Brent на ICE Futures у Лондоні виросли на 87 центів - до 42,40 долара за барель.
Котирування контрактів з місячним терміном виконання ростуть, тоді як котирування контрактів з більш тривалим терміном виконання падають. Ця обставина, як видно, сигналізує про те, що ОПЕК скоротить обсяги видобутку нафти на зустрічі 17 грудня в Алжирі.
Провідний виробник нафти в ОПЕК, Саудівська Аравія, повідомила своїм довгостроковим азіатським покупцям, що в січні поставить на ринок менше нафти, ніж передбачається відповідно до контрактів.
Росія, що є найбільшим у світі виробником нафти поза ОПЕК, також позначить свою позицію відносно скорочення видобутку 17 грудня. Лідери ОПЕК закликали не експортерів, що не входять в картель, об'єднати зусилля і також скоротити нафтовидобуток.
Ціни на нафту на торгах у середу змінювалися в діапазоні шириною більше чотирьох доларів, причому в обидва боки. За опублікованими даними, запаси бензину і дистилятів у США за тиждень, що завершився 5 грудня, збільшилися на 3,7 та 5,6 млн. барелів відповідно, що підсилило тиск на нафтовий ринок, що і без того страждає від зниження світового попиту.
За представленими у середу даними, імпорт нафти в Китай у листопаді досяг найнижчого рівня цього року, склавши 3,26 млн. барелів на день, що на 17,3% нижче, ніж у жовтні, і на 1,8% нижче, ніж у листопаді 2007 року. Імпорт нафтопродуктів у Китай досяг найнижчого рівня більш ніж за два роки.
Котирування січневих ф'ючерсів на бензин RBOB за підсумками торгів виросли на 3,23 центи, або 3,5%, - до 96,87 цента за галон. Котирування січневих ф'ючерсів на топковий мазут упали на 3,42 центи, або 2,4%, - до 1,4027 долара за галон.
За матеріалами: УНІАН
Поділитися новиною