Ціни на нафту на NYMEX у середу виросли на фоні очікувань скорочення її видобутку


Ціни на нафту на NYMEX у середу виросли на фоні очікувань скорочення її видобутку

Ф'ючерси на нафту в середу торгувалися в широкому діапазоні і завершили сесію зростанням на тлі ймовірного скорочення поставок після зустрічі Організації країн-експортерів нафти (ОПЕК), що пройде на наступному тижні, передає ПРАЙМ-ТАСС.

За підсумками торгів на Нью-Йоркській товарній біржі (New York Mercantile Exchange, NYMEX) котирування січневих ф'ючерсів на легку малосірчану нафту виросли на 1,45 долара, або 3,5%, - до 43,52 долара за барель. Котирування січневих ф'ючерсів на нафту марки Brent на ICE Futures у Лондоні виросли на 87 центів - до 42,40 долара за барель.

Котирування контрактів з місячним терміном виконання ростуть, тоді як котирування контрактів з більш тривалим терміном виконання падають. Ця обставина, як видно, сигналізує про те, що ОПЕК скоротить обсяги видобутку нафти на зустрічі 17 грудня в Алжирі.

Провідний виробник нафти в ОПЕК, Саудівська Аравія, повідомила своїм довгостроковим азіатським покупцям, що в січні поставить на ринок менше нафти, ніж передбачається відповідно до контрактів.

Росія, що є найбільшим у світі виробником нафти поза ОПЕК, також позначить свою позицію відносно скорочення видобутку 17 грудня. Лідери ОПЕК закликали не експортерів, що не входять в картель, об'єднати зусилля і також скоротити нафтовидобуток.

Ціни на нафту на торгах у середу змінювалися в діапазоні шириною більше чотирьох доларів, причому в обидва боки. За опублікованими даними, запаси бензину і дистилятів у США за тиждень, що завершився 5 грудня, збільшилися на 3,7 та 5,6 млн. барелів відповідно, що підсилило тиск на нафтовий ринок, що і без того страждає від зниження світового попиту.

За представленими у середу даними, імпорт нафти в Китай у листопаді досяг найнижчого рівня цього року, склавши 3,26 млн. барелів на день, що на 17,3% нижче, ніж у жовтні, і на 1,8% нижче, ніж у листопаді 2007 року. Імпорт нафтопродуктів у Китай досяг найнижчого рівня більш ніж за два роки.

Котирування січневих ф'ючерсів на бензин RBOB за підсумками торгів виросли на 3,23 центи, або 3,5%, - до 96,87 цента за галон. Котирування січневих ф'ючерсів на топковий мазут упали на 3,42 центи, або 2,4%, - до 1,4027 долара за галон.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua