Законопроект: Профільний комітет ВР пропонує визначити порядок участі держави у капіталізації банків


Законопроект: Профільний комітет ВР пропонує визначити порядок участі держави у капіталізації банків

Комітет з питань фінансів і банківської діяльності рекомендує парламенту взяти за основу проект закону "Про особливості капіталізації банків за участі держави" (реєстр. № 3394). Про це повідомили в Інформаційному управлінні апарату Верховної Ради.

Відповідно до повідомлення, законопроектом пропонується визначити порядок участі держави в капіталізації банків, що передбачено законом "Про першочергові заходи про попередження негативних наслідків фінансової кризи і про внесення змін у деякі законодавчі акти України". Відповідно до документа, капіталізація банків за участі держави буде проходити протягом 2008-2009 р. Загальний обсяг витрат держави на ці заходи в 2008-2009 р. складе 50 млрд. грн.

Передбачається надання фінансової допомоги банкам за рахунок Стабілізаційного фонду і випуску ОВДП шляхом виділення субординованих позик або оплати державними цінними паперами акцій, які емітуються такими банками.

Проведення капіталізації банків буде проводитися в три етапи. На першому етапі акціонери банку мають право викупити акції додаткової емісії. На другому - акції банку додемісії пропонуються для відкритого продажу всім особам, що бажають їх придбати. На третьому - передбачена покупка частини акцій додемісії у випадку, якщо в результаті таких дій частка держави в статутному капіталі банку становить більше 50%. У протилежному випадку можливе надання банку субординованої позики.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua