"Конкорд" зіпсував картину ІСІ


"Конкорд" зіпсував картину ІСІ

Найбільш істотні зміни вартості чистих активів в абсолютних показниках зафіксовані у фонду "Класичний" (962,36 тис. грн., 2,26%), причому це відбулося завдяки збільшенню вартості портфеля фонду, оскільки кількість сертифікатів в обігу зменшилася на 0,93%.

У восьми з 22 відкритих фондів вартість чистих активів (ВЧА) збільшилася на загальну суму більше 1 млн. грн. При цьому більше від інших знизилася вартість активів у фондів "Парекс український збалансований фонд" (11 млн. грн., 19,29%), "Конкорд Достаток" (9 млн. грн., 39,56%), "Конкорд Стабільність" (1,41 млн. грн., 49,03%) і "ОТР класичний" (593 тис. грн., 28,28%).

Фонди КУА "Конкорд Есет Менеджмент" зменшилися в основному через істотну переоцінку вартості портфелів, а два інші фонди - через нетто-викуп сертифікатів в інвесторів. Так, кількість сертифікатів в обігу "Парекс український збалансований фонд" скоротилася на 17,55%, "ОТР класичний" - на 30,08%.

Для семи з 22 учасників ринку відкритих ІСІ основним фактором зміни вартості чистих активів був також вихід учасників, і тільки один фонд символічно збільшив обсяги розміщення - "ТАСК-Ресурс" (0,63%). Сукупна кількість сертифікатів відкритих ІСІ, розміщених серед інвесторів, у листопаді зменшилася на 15,35%, а середнє скорочення склало 4,9%. При цьому чистий відтік капіталу з ринку за місяць склав близько 17,67 млн. грн., а з початку року досяг 321,68 млн. грн.

Вартість вкладень у відкриті фонди в листопаді в середньому зменшилася на 2,85%, незважаючи на стрибок індексу ПФТС в "зелену зону". Основний вплив на такий результат зробили фонди "Конкорд Есет Менеджмент", без урахування яких середній приріст вартості сертифікатів склав би 0,68%. Значно меншу прибутковість фондів можна пояснити також не тільки невеликою часткою акцій у їхніх портфелях, але й різною структурою портфелів цінних паперів фондів та індексного кошика ПФТС, які в листопаді мали відчутні відмінну динаміку вартості.

Лідером з прибутковості серед відкритих ІСІ в листопаді став фонд "СЕМ Ажіо" з результатом 3,71%, другу сходинку зайняв фонд "Класичний" (3,23%), на третій опинився фонд "Патрон" (2,77%). У цілому 14 ІСІ збільшили вартість інвестицій для своїх вкладників. Аутсайдерами місяця стали "Конкорд Стабільність" (-41,57%) і "Конкорд Достаток" (-34,65%) внаслідок кардинальної переоцінки активів фондів на початку листопада.

Золото, що продовжувало дорожчати, стало найбільш дохідним серед розглянутих активів. Депозит у цьому металі в листопаді приніс 23,8% прибутковості. При цьому різка і тривала девальвація гривні привела до того, що валютні депозити забезпечили прибутковість практично на рівні річних ставок.

За 12 місяців (з 30 листопада минулого року) інвестиції у відкриті ІСІ знецінилися в середньому на 35,54%, а першість за прибутковістю одержав доларовий депозит з показником +49,25%.

Ольга Галицька

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Фондовий ринок
Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:ПФТС
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua