Фондові ринки Азії ростуть на очікуваннях скорочення витрат компаній завдяки дешевій нафті


Компанії з виробництва електроніки очолили зростання на фондових майданчиках Азії в п'ятницю на очікуваннях, що падіння цін на нафту нижче $44 за барель приведе до скорочення виробничих витрат і підстьобне споживчі витрати, повідомило агентство Bloomberg.

Зведений індекс Азіатсько-Тихоокеанського регіону MSCI Asia Pacific, що враховує ситуацію на 14 ринках, піднявся на 0,3%, ростуть 7 з 10 галузевих підіндексів. Японський Nikkei 225 додав 0,3%, південнокорейський Kospi - 1,6%.

З початку року індекс втратив 49% вартості в результаті краху іпотечних ринків у США і світової кризи. Відношення котирувань цінних паперів, що входять в індекс MSCI Asia Pacific, до прогнозованого чистого прибутку на акцію становить у п'ятницю 11,6, тобто майже на третину менше, ніж на 1 січня 2008 року.

"Зниження цін на нафту збільшить кількість грошей, які споживачі можуть витратити. З погляду корпорацій, це приведе до відчутного зниження витрат, - стверджує аналітик AMP Capital Investors Надер Наеймі. - Видобувні і продуктивні компанії будуть тягти інший ринок назад доти, поки не зміняться тенденції цін на сировину".

Вартість січневих ф'ючерсів на WTI знизилася в ході торгів на Нью-йоркській товарній біржі (NYMEX) у четвер на 6,7% - до $43,67 за барель. Останній раз такі ціни спостерігалися в січні 2005 року. Нафта може коштувати дешевше $25 за барель в 2009 році, якщо рецесія захлисне Китай, заявив у четвер аналітик Merrill Lynch Франсиско Бланч.

Зниження цін на нафту та інші сировинні товари приведе до ослаблення інфляції в АТР, відзначають аналітики, і це дозволить центробанкам продовжити зменшення вартості грошей, щоб підвищити темпи економічного зростання.

"Нафта, що дорожчає, була основною причиною інфляції, так що зниження нафтових цін є позитивним чинником, що забезпечує центробанкам свободу маневрування", - думає Наотеру Тераока з Chuo Mitsui Asset Management Co.

Акції BHP Billiton Ltd., найбільшої австралійської нафтової компанії, подешевіли на 5,2%. Ціна акцій Woodside Petroleum Ltd., другої за величиною австралійської нафтогазової компанії, знизилася на 1,4%. Santos Ltd. втратила на торгах в Австралії 9,7% вартості своїх паперів.

Ціна паперів австралійського виробника вугілля Felix Resources Ltd. злетіла в п'ятницю на 35% на очікуваннях її поглинання. Компанія заявила про те, що до неї надходять пропозиції про поглинання, перед початком торгів австралійські ЗМІ опублікували повідомлення про переговори між Felix Resources і китайською Yanzhou Coal Mining Co.

Котирування акцій Nintendo Co. виросли на 3,5%, папери другого за величиною світового виробника побутової електроніки Sony Corp. подорожчали на 0,9% після опублікування прогнозу Merrill Lynch про зниження вартості нафти.

Курс акцій другого за величиною виробника комп'ютерної пам'яті у світі Hynix Semiconductor Inc. виріс на 4,1% на новинах про те, що мажоритарні акціонери компанії розглядають можливість додаткової фінансової підтримки.

Вартість паперів південнокорейської енергетичної компанії Korea Electric Power Corp. збільшилася більш ніж на 3%.

Котирування паперів однієї з провідних фармацевтичних компаній Японії Chugai Pharmaceutial Co. обвалилися на 9,2%, оскільки регулятори США вже другий раз відкладають винесення рішення про новий препарат компанії для лікування артриту Actemra.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua