Європа зацікавлена у якнайшвидшій модернізації української ГТС


Європа зацікавлена у якнайшвидшій модернізації української ГТС

Європейська Комісія зацікавлена в якнайшвидшій модернізації спільними зусиллями української ГТС як ключового елемента надійних постачань природного газу в Україну і країни ЄС.

Про це повідомив Уповноважений Президента України з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський.

Як повідомили УНІАН у прес-службі Президента України, під час консультацій з питань поглиблення співробітництва між Україною і Європейським Союзом, які проходять 3-5 грудня в Брюсселі, ЄС підтвердив свій намір з практичної підтримки ініціатив Президента України Віктора Ющенка, спрямованих на підвищення надійності і безпеки поставок і транзиту газу та нафти з використанням української інфраструктури.

За словами Соколовського, "з огляду на висновки ТЕО, виконаного на замовлення СП "Сарматія", в ЄК позитивно оцінюють перспективи спільної реалізації проекту Євразійського нафтотранспортного коридору на базі аверсного використання українського нафтопроводу "Одеса-Броди". У цьому контексті досягнута попередня домовленість про підготовку найближчим часом спільних заходів зацікавлених сторін щодо практичного використання цього проекту".

Як відзначив Соколовський, Європейська Комісія зацікавлена в якнайшвидшій модернізації спільними зусиллями української ГТС як ключового елемента надійних поставок природного газу в Україну і країни ЄС. Із цією метою вже в найближчі дні в Київ відправляється представник ГД "Зовнішні відносини" Бенсарса для переговорів з українською стороною щодо підготовки і проведення під патронатом ЄК Міжнародної інвестиційної конференції з питань модернізації української ГТС.

"Сторони також домовилися про подальшу взаємодію з питань реалізації окремих проектів у контексті формування Каспійсько-Чорноморсько-Балтійського енерготранзитного простору відповідно до Спільної заяви Президентів України, Азербайджану, Грузії, Естонії, Латвії, Литви і Польщі, підписаної 23 травня 2008 року на Київському енергетичному саміті", - відзначив Соколовський.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua