НКРЕ не має наміру переглядати ціни на електроенергію для всіх груп споживачів до квітня


НКРЕ не має наміру переглядати ціни на електроенергію для всіх груп споживачів до квітня

Національна комісія регулювання електроенергетики України (НКРЕ) не має наміру переглядати ціни на електроенергію для всіх груп споживачів до квітня 2009 року, повідомив голова комісії Валерій Кальченко журналістам у середу.

"В указах президента і відповідних рішеннях уряду мова йде про мораторій на електроенергію для всіх споживачів", - сказав він.

В.Кальченко уточнив, що мораторій стосується як роздрібних тарифів, так і прогнозної оптової ціни на електроенергію.

Як повідомлялося, НКРЕ не змінила прогнозну оптову ринкову ціну на електроенергію на грудень у порівнянні з чинною в листопаді, залишивши її на рівні 395,17 грн за 1 Мвт-г (без ПДВ).

Комісія щомісяця перераховує прогнозну оптову ринкову ціну електроенергії з урахуванням прогнозованої структури її виробництва. Енергопостачальні компанії враховують прогнозну ринкову ціну електроенергії при розрахунку роздрібних тарифів на неї.

Прогнозна оптова ринкова ціна на електроенергію протягом січня-листопада 2006 року зросла на 18,3% - з 185,14 грн до 219 грн за 1 Мвт-г (без ПДВ), у грудні-2006-січні-2007 залишалася незмінною, а з лютого 2007-го по листопад 2008-го збільшилася на 80,4% - до 395,17 грн за 1 Мвт-г (без ПДВ). Зростання ціни в листопаді-2008 склало 2,5%.

Крім того, затверджені комісією роздрібні тарифи енергопостачальних компаній на електроенергію на грудень 2008 року для споживачів другого класу напруги залишилися на рівні листопада, для споживачів першого класу напруги - практично не змінилися.

Роздрібні тарифи для споживачів першого класу напруги з 1 грудня становлять 43,58-43,62 коп. за 1 квт-г (без ПДВ) залежно від енергопостачальної компанії, для споживачів другого класу напруги - 58,46 коп. за 1 квт-г (без ПДВ).

НКРЕ здійснює державне регулювання діяльності суб'єктів природних монополій в електроенергетиці та нафтогазовому комплексі, забезпечує проведення цінової і тарифної політики в цих сферах.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua