Мінекономіки погіршило прогноз зростання економіки України в 2008 р. до 3,5-4%


Мінекономіки погіршило прогноз зростання економіки України в 2008 р. до 3,5-4%

Зростання реального внутрішнього продукту України в 2008 році сповільниться до 3,5-4% у порівнянні з 7,6% у минулому році, прогнозує Міністерство економіки України.

Як повідомив журналістам перший заступник міністра Сергій Романюк у середу, прогноз інфляції на поточний рік також погіршений - до 21% (грудень до грудня).

Він додав, що макроекономічний прогноз на 2009 рік поки остаточно не погоджений через невизначеність курсових перспектив.

"Ми остаточно не погодимо (прогноз на 2009 рік - ІФ) доти, поки ми не будемо собі чітко уявляти поведінку курсу", - сказав С.Романюк.

За його словами, питання макроекономічних прогнозів уряд розгляне на засіданні в середу, 3 грудня.

Як повідомлялося, спочатку уряд України прогнозував зростання ВВП в 2009 році на рівні 6,8% при інфляції 9,5%. Уряд довго відмовлявся змінювати прогноз зростання ВВП, погіршуючи лише оцінку інфляції. Зокрема, улітку цього року він спрогнозував її на рівні 15,9%.

Реальний ВВП України за підсумками січня-жовтня поточного року виріс на 5,8% при інфляції 18%. У той же час у жовтні 2008 року вперше із серпня 2005 року було зафіксоване зниження ВВП на 2,1% при інфляції 1,7%.

На минулому тижні Мінекономіки повідомило, що прогнозує падіння ВВП в 2009 році на 5%, однак офіційний урядовий.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua