Citigroup: Рішення ЄЦБ про процентну ставку не допоможе підтримати курс євро


Citigroup: Рішення ЄЦБ про процентну ставку не допоможе підтримати курс євро

Прогнозоване зниження вартості грошей Європейським центральним банком (ЄЦБ) не зможе втримати курс євро від падіння в короткостроковій і середньостроковій перспективі, повідомляє агентство Bloomberg з посиланням на доповідь аналітиків Citigroup.

ЄЦБ знизить вартість кредитів 4 грудня на 50 базисних пунктів - з 3,25% до 2,75%, очікують опитані Bloomberg економісти. Центробанк єврозони вже двічі зменшував базову процентну ставку з 7 жовтня на тлі уповільнення економічного зростання.

"Масштабні очікування масованої політичної відповіді притуплять вплив фактичного рішення про процентну ставку, при цьому зберігаються тенденції, що перешкоджають підвищенню апетиту до ризику та зміцнення курсу євро", - відзначають аналітики Citigroup Джеймс Маккормік, Тодд Елмер і Майкл Харт у своїй доповіді.

Citigroup прогнозує, що ЄЦБ знизить процентну ставку до 2,5%, оскільки потрібно більш значне зменшення, ніж 50 базисних пунктів, оскільки в умовах падіння рівня довіри, зростання безробіття та уповільнення інфляції необхідні більш рішучі заходи.

Курс євро до долара впав за останні три місяці на 12,5%. Аналітики Citigroup вважають, що зростання євро до долара може відновитися тільки у випадку зниження процентної ставки відразу на 100 базисних пунктів або більше. Однак таке зростання буде короткостроковим: практика показала, що валюти тих країн, центробанки яких зробили максимальні скорочення вартості грошей, демонструють найбільш слабку динаміку в середньостроковому періоді.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua