НБУ здивований залученням банками кредитів overnight під більше ніж 70% річних


НБУ здивований залученням банками кредитів overnight під більше ніж 70% річних

Національний банк здивований залученням деякими комерційними банками кредитів overnight під більше ніж 70% річних і тим, що вони не звертаються до НБУ за такими кредитами, наданими регулятором під 17-18% річних. Про це сказано в листі НБУ №14-011/4431-16851 від 1 грудня.

"Для Національного банку є незрозумілим поводження окремих банків, які одержують кредити на міжбанківському кредитному ринку за завищеними ставками, які сягають понад 70%, за можливості одержання кредитів overnight за ставками Національного банку, які становлять 17-18% річних", - сказано в листі.

НБУ підкреслює, що готовий підтримувати ліквідність банків, зокрема шляхом надання їм кредитів overnight, і робитиме це залежно від ситуації на грошово-кредитному ринку.

Приймати рішення щодо задоволення заявок того або іншого банку на одержання рефінансування НБУ має намір з урахуванням стану ліквідності фінустанов, їхньої кредитної активності й участі в операціях на міжбанківському кредитному ринку.

Як повідомляло агентство, раніше НБУ заявляв про намір стабілізувати функціонування міжбанківського кредитного ринку.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Казна та Політика
Все, що ми знаємо про:НБУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua