Джоджик: армії потрібно більше 2% ВВП


Джоджик: армії потрібно більше 2% ВВП

Навіть члена НАТО – Естонію сусідство із РФ змушує збільшувати витрати на оборону. Що ще раз доводить: загроза російській експансії за грузинським сценарієм – не фантастика й не паралельна реальність. Про це сказав народний депутат від блоку НУ-НС, член парламентського бюджетного комітету Ярослав Джоджик.

"Український прем'єр Юлія Тимошенко має вчитися на прикладі прем'єра Естонії", - так політик прокоментував заяву естонського голови уряду Андруса Ансипа, що, "враховуючи квітневі події у країні (коли після демонтажу Бронзового солдата в Естонії почалися масові хвилювання), Естонія повинна посилювати внутрішню безпеку та не знижувати темпів збільшення витрат на оборону".

Зокрема, вважає він, Україна має й надалі посилювати внутрішню безпеку й не знижувати темпу збільшення витрат на оборону до 2 відсотків від ВВП.

"Приклад Естонії дуже показовий для України, адже саме до наших двох країн офіційна Росія пред'являла (а деякі російські політики і сьогодні пред'являють) територіальні претензії. Хоча Естонія і знаходиться в системі колективної безпеки НАТО, але кордон із Росією змушує її бути готовою до відсічі російської агресії будь-якої хвилини", - вважає Я.Джоджик.

Тому, зазначив він, знижувати фінансування на українські збройні сили менш ніж 1% від ВВП злочинно.

"Україна, яка територіальна набагато більша за Естонію, просто змушена фінансувати збройні сили не менше 2% від ВВП. Адже, крім того, що це підсилює обороноздатність держави, не треба забувати, що ще ніхто не скасовував однієї з головних вимог НАТО до претендентів на вступ - довести витрати на оборону до 2% від ВВП", - сказав політик.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua