Експерти: Інвестбанки уріжуть бонуси сировинних трейдерів більше, ніж інших співробітників


Експерти: Інвестбанки уріжуть бонуси сировинних трейдерів більше, ніж інших співробітників

Інвестиційні банки можуть скоротити розміри бонусів своїх сировинних трейдерів на 75% і навіть більше на тлі падіння вартості нафти та міді найбільш стрімкими темпами за два десятиліття, повідомило агентство Bloomberg.

Найбільш високооплачувані трейдери в сфері торгівлі металами та енергоресурсами цього року зароблять від $1 млн до $1,5 млн у порівнянні з $5-8 млн, отриманими в 2007 році, прогнозує лондонське кадрове агентство Kennedy Associates. Бонуси в банках Goldman Sachs і Morgan Stanley, які є найбільшими нафтовими трейдерами на Уолл-стріт, будуть урізані на 60%, повідомила рекрутингова фірма Armstrong International.

Банки і хеджеві фонди збільшували обсяги вкладень у сировину протягом 7 років, поки сировинні ціни бурхливо росли. Однак після того як індекс Reuters/Jeffries CRB, що відслідковує вартість 19 сировинних матеріалів, продемонстрував чи не найрізкіше падіння з початку року, фінансові компанії почали виводити кошти із сировинних ринків, скорочувати кількість трейдерів і зменшувати їхню зарплату. Найбільший банк Швейцарії UBS AG оголосив у жовтні про припинення торгівлі енергоресурсами і металами (крім дорогоцінних).

Кількість співробітників, що займаються енергоресурсами та іншою сировиною в найбільших банках, брокерських і трейдерських фірмах, оцінюється в 5 тис. осіб, згідно з даними Kennedy Associates. До липня 2008 року, поки ринки активно росли, це були, можливо, одні із найбажаніших посад у фінсекторі, відзначається в дослідженні кадрового агентства. Але тепер криза дійшла і до них. Банки по усім світі скоротили кількість робочих місць із червня 2007 року на 190 тис., до кінця 2009 року число може вирости до 300 тис., і сировинні трейдери зараз можуть опинитися в перших рядах співробітників, яких звільняють, стверджує Armstrong International.

Представники Goldman Sachs і Morgan Stanley відмовилися обговорювати зарплати та бонуси, а також кадрову політику банків. Представник Barclays Capital у Лондоні Уілл Боуен відзначив, що рішення про виплату бонусів "завжди приймалися виходячи з конкретних заслуг кожного, це свого роду меритократія, і справи в нашій фірмі як і раніше йдуть саме так".

Частина співробітників інвестбанків може знайти роботу в сировинних та енергетичних компаніях, які раніше здавалися їм менш привабливими, оскільки зарплати там були меншими, ніж у фінсекторі, на 18-20%. Зараз цей розрив звузився до 7%, при цьому сировинні компанії менш схильні звільняти співробітників, відзначають експерти.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua