Зінченко підрахував, скільки повинен коштувати проїзд у метро


Зінченко підрахував, скільки повинен коштувати проїзд у метро

Фракція Блоку Юлії Тимошенко в Київській міській раді на засіданні Київради буде ініціювати розгляд питання про зниження до 1 гривні вартості разового проїзду в столичному метрополітені.

Про це повідомив лідер фракції БЮТ у Київраді Олександр Зінченко на прес-конференції в УНІАН.

Керівник фракції зазначив, що тарифи на проїзд у громадському транспорті Києва повинні бути зменшені, щонайменше, удвічі.

За словами Зінченка, за допомогою конкретних показників він готовий довести, що рентабельність, запропонована в розрахунках метрополітену щодо тарифів на проїзд, завищена в 2,5 рази. За його словами, на сьогодні рентабельність метрополітену становить 24,2%, хоча законодавство забороняє комунальним підприємствам мати рентабельність понад 10%.

Зінченко також відмітив, що в ціні на проїзд у столичному метро фактично передбачені кошти, необхідні на капіталовкладення, які повинні виділятися з бюджету, а також безпідставно включений податок на прибуток, витрати на комунальні послуги, витрати, пов'язані з розміщенням реклами в метро і т.п.

“Це мільйони і мільйони, які фактично накопичуються в чисельнику (з якого вираховується ціна), потім діляться на 2 мільйони киян, які користуються метро, і ми одержуємо ціну, що нібито наближається до двох гривень”, - сказав він.

За словами Зінченка, всі розрахунки показують, що собівартість проїзду в метрополітені не досягає 90 або 92 копійок. “І з 10% рентабельності було б абсолютно нормально встановити проїзд вартістю 1 гривня”, - відмітив він. Оптимальним тарифом на проїзд у наземному транспорті Зінченко назвав 80 копійок.

Саме тому завтра на розгляд Київради фракція БЮТ винесе проект рішення про зниження вдвічі вартості проїзду в метрополітені.

Зінченко висловив надію, що завтра більшість депутатів Київради підтримають цю ініціативу фракції БЮТ.

Як повідомляв УНІАН, 18 листопада Київська міська організація Блоку Юлії Тимошенко поширила звернення до політичних сил і громадських організацій про скасування 2-гривневого тарифу на проїзд у громадському транспорті. У документі відзначалося, що 27 листопада столична організація БЮТ проведе акцію з вимогами зменшити тариф на проїзд у громадському транспорті.

Як відомо, з 4 листопада в Києві в 3-4 рази підвищені тарифи на проїзд у громадському транспорті.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua