Експерти: Зростання економіки України може відновитися не раніше 2010-го — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Експерти: Зростання економіки України може відновитися не раніше 2010-го

Казна та Політика
1001
Зростання української економіки може відновитися не раніше 2010 року, вважають експерти Міжнародного валютного фонду (МВФ) і Світового банку.
Відповідно до прес-релізу інвестиційної компанії "Драгон Капітал" (Київ), у якому міститься посилання на учасників організованої компанією телефонної конференції, експерти МВФ і СБ розглядають два сценарії розвитку макроекономічної ситуації в Україні.
Згідно із прогнозом МВФ, закладеним в основу кредитної програми, розвиток глобальної рецесії в 2009 році спричинить значне погіршення умов торгівлі для України, а також подальше скорочення частки позикових коштів у приватному секторі країни.
"Фонд очікує падіння реального ВВП України на 3% у наступному році, головним чином, у результаті погіршення експорту. Інфляція знизиться лише незначно у зв'язку з підвищенням цін на імпортний газ та ослабленням курсу гривні", - цитується в прес-релізі голова місії МВФ в Україні Джейла Пазарбазіолу.
Експерти Фонду вважають, що до кінця 2009 року інфляція в Україні знизиться з очікуваних на кінець 2008 року 25% до 17% (р/р). Крім того, дефіцит поточного рахунку країни значно скоротиться в майбутньому році, частково завдяки адаптації економіки до нових умов. При цьому вони припускають, що погіршення показників фінансового рахунку стане обмежуючим фактором для балансу поточного рахунку.
У МВФ не виключають імовірності поліпшення ситуації у світовій економіці в другому кварталі 2009 року, а вже в 2010-му, вважають вони, глобальна економіка та економіка України зможуть продемонструвати зростання.
"Починаючи з 2011 року, темпи зростання української економіки можуть повернутися до її потенційного рівня 5,5-6%, а інфляція знизиться до 5-7%. При цьому зниження темпів інфляції буде ключовою умовою для забезпечення реальної девальвації гривні", - відзначають експерти Фонду.
Вони також не виключають імовірності, що в 2010 році дефіцит поточного рахунку залишиться незначним, частково через слабість економіки, а також через обмежене зовнішнє фінансування, і залишиться помірним згодом, що дозволить Національному банку України наростити резерви в даний період.
"Програма Фонду відіграє дуже важливу роль для економіки України, однак багато зусиль повинні докласти й інші міжнародні фінансові організації. І я радий повідомити, що вони це роблять, зокрема, Світовий банк і Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР). Крім того, важливу роль повинен зіграти приватний сектор, а саме - компанії та банки", - наведені в прес-релізі слова постійного представника МВФ в Україні Балаша Хорвата.
За його даними, представники МВФ під час зустрічей із представниками приватного сектора, зокрема, з іноземними фінансовими установами, що володіють українськими банками, одержали підбадьорливі новини про їхню готовність пролонгувати зобов'язання своїх дочірніх структур, термін виплати яких настає в 2009 році.
У свою чергу, Пазарбазіолу, відповідаючи на питання інвесторів, відзначила готовність української влади активно взаємодіяти із МВФ під час обговорення макроекономічної програми, а також її відкритість до рекомендацій зовнішніх експертів.
У прес-релізі також наведені слова директора Світового банку по Україні, Білорусії та Молдові Мартіна Райзера, що повідомив: у цілому СБ розділяє погляди МВФ на макроекономічну ситуацію в Україні.
"У нас своя незалежна макроекономічна модель, але я радий відзначити, що в нас із МВФ дуже схожі прогнозні показники та припущення щодо сценаріїв розвитку ситуації в Україні", - сказав Райзер.
За його словами, основним завданням СБ в Україні є надання фінансової підтримки бюджету в умовах подорожчання позикових коштів на глобальному і вітчизняному ринках капіталу, оскільки навіть при збалансованому бюджеті фінансова підтримка буде необхідна для рефінансування погашень по зовнішніх зобов'язаннях уряду країни.
"У цей час Світовий банк обговорює з українською владою пакет заходів, що включає три основні елементи", - наведені в прес-релізі слова М.Райзера.
Крім надання фінансової підтримки бюджету, СБ разом з ЄБРР, Міжнародною фінансовою корпорацією і низкою інших міжнародних організацій координує програму реабілітації банківського сектора, що допоможе покрити витрати на фінансування рекапіталізації банківського сектора і/або вирішення проблем банків-банкрутів (третього та четвертого рівня).
Відповідно до прес-релізу, у СБ очікують, що реструктуризація банківського сектора України займе від одного до двох років і зажадає значної технічної підтримки.
Світовий банк також планує продовжити інвестування в соціальну та матеріальну інфраструктуру, щоб підтримати планку капітальних інвестицій на достатньому рівні - це буде сприяти більш швидкому відновленню економіки України.
СБ також обговорює з українською владою шляхи можливого перенаправлення фіскальних витрат з метою пом'якшення соціальних наслідків кризи.
За оцінками банку, у бюджетах України 2009-2010 р. існує ймовірність перерозподілу досить істотної суми (кілька процентних пунктів ВВП), що підвищить ефективність соціальних витрат.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас