"Газпром": Без контрактів газ до України поставлятися не буде — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

"Газпром": Без контрактів газ до України поставлятися не буде

Енергетика
334
Без контрактів "Газпром" поставляти газ на Україну не буде.
Про це в інтерв'ю телеканалу "Вєсті" заявив прес-секретар правління "Газпрому" Сергій Купріянов. При цьому він підкреслив, що до нового року ще є час домовитися.
"Ми б хотіли уникнути такого розвитку подій – у нас є час, щоб встигнути за дні, що залишилися, до Нового року про все домовитися, але, як ви чудово розумієте, поставляти газ без контракту ми не можемо", - сказав він.
"Останні півтора місяці ми дуже інтенсивно працювали з нашими колегами з "Нафтогаз України" по реалізації на практиці положень меморандуму, який був підписаний 2 жовтня двома прем'єрами, - повідомив Купріянов. - В ньому було чітко обумовлено, що основною умовою для підписання довгострокових прямих контрактів на постачання і транзит газу через територію України і поступового переходу на ринкове ціноутворення для України було повне і беззастережне погашення всієї заборгованості українською стороною. Проте поки цього так і не відбулося".
Купріянов відзначив, що якщо умови меморандуму про поступовий перехід на ринкові ціни до 2011 р. не буде виконано, то ринкова ціна для України складеться з 1 січня 2009 р. на рівні 400 дол. за тисячу кубометрів.
"Меморандумом передбачений поступовий перехід на ринкові ціни в 2009-2010 роках, і якщо умови меморандуму будуть виконані, можна буде говорити про інші умови", - підкреслив він.
Напередодні прем'єр-міністр Юлія Тимошенко заявила, що Україна не має заборгованості за спожитий природний газ. "Я думаю, що Президент повинен знати, що борги, про які він говорить, - не борги України, а борги RosUkrEnergo, які залишилися з попередніх періодів. Україна RosUkrEnergo нічого не винна", - сказала вона. Тимошенко відзначила необхідність розібратися в питанні корупції в газовому секторі і виразила надію, що її уряду вдасться покінчити з корупцією в газовому секторі і перейти на прямі прозорі контракти.
У свою чергу, перший заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони України Степан Гавриш спростовує заяву Тимошенко, що заборгованість за газ – це заборгованість RosUkrEnergo. Про це він заявив по закінченню засідання РНБО. Гавриш стверджує, що це заборгованість українського уряду. "А якщо уряд вважає, що це не так – те хай проведе аудит і доведе зворотне", - сказав перший заступник секретаря РНБО.
В той же час Президент України Віктор Ющенко заявив, що уряд за 5 днів повинен розрахуватися з боргом за російський газ. При цьому він підкреслив, що борг НАК "Нафтогаз України" у розмірі 2 млрд дол. - це відповідальність Кабміну. За його словами, уряд до цих пір не розрахувався за постачання імпортного газу ще за I квартал 2008 р. За словами Ющенко, ціна газу на 2009 р. повинна бути "не політичною, а економічною".
Двома днями раніше глава "Газпрому" Олексій Міллер під час зустрічі з президентом Росії Дмитром Медвєдєвим сказав, що борг української сторони за постачання газу складає 2,4 млрд дол., причому заборгованість не тільки не погашається, але і росте. При цьому він відзначив, що не бачить прогресу в переговорах з Києвом в рішенні цього питання. У свою чергу Медвєдєв доручив керівникові "Газпрому" стягнути цей борг з України в "добровільному або примусовому порядку". Пізніше швейцарський трейдер RosUkrEnergo уточнив, що цю суму НАК "Нафтогаз України" винна йому, що ускладнює у свою чергу розрахунки посередника з "Газпромом". У відповідь НАК "Нафтогаз України" заявив, що заборгованість за газ перед RosUkrEnergo складає 1 млрд 267 млн дол. При цьому в компанії підкреслили, що не мають простроченої заборгованості перед "Газпромом".
Нагадаємо, 2 жовтня 2008 р. прем'єри РФ і України підписали меморандум про співпрацю в газовій сфері, який повинен лягти в основу детальної угоди між "Газпромом" і "Нафтогазом України". У ньому говориться, що з 1 січня 2009 м. "Газпром" і "Нафтогаз України" переходять на прямі довгострокові відносини по постачаннях газу, усуваючи, таким чином, з схеми RosUkrEnergo. Меморандумом також встановлений трирічний перехідний період на ринкові ціни по постачаннях і транзиту газу. Сторони вже погодили об'єм постачань газу на 2009 р., який складе 55 млрд куб. м.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас