Семенюк: приватизація ОПЗ наразі не передбачається


Семенюк: приватизація ОПЗ наразі не передбачається

Голова Фонду держмайна України Валентина Семенюк-Самсоненко заявляє, що приватизація Одеського припортового заводу поки що не передбачається.

Як передає кореспондент УНІАН, про це вона заявила на зустрічі з журналістами в Одесі.

"Виданий Президентом України Указ, який скасовує заборону на приватизацію Одеського припортового заводу, зовсім не означає початку приватизації цього підприємства", - сказала Семенюк-Самсоненко

За її словами, зараз діє інший президентський Указ, "який базується на рішенні Ради національної безпеки і оборони, яке забороняє приватизацію об`єктів стратегічного значення до ухвалення нової програми приватизації і внесення змін у чинне приватизаційне законодавство".

Глава ФДМ зазначила, що приватизації Припортового заводу заважає також застаріла Програма приватизації підприємств від 2002 року і відсутність затвердженої програми розвитку хімічної промисловості.

"Ухвалення цих програм напряму залежить від політичної волі парламенту", - вважає Семенюк-Самсоненко.

Крім того, переконана вона, продати Припортовий завод "не дозволить і нинішня світова фінансова криза". "Претендентів на придбання підприємства зараз просто немає", - заявила глава ФДМ.

При цьому вона відзначила, що підприємство, як і раніше, "працює цілком ефективно і повністю виконує зобов`язання перед бюджетами усіх рівнів". "А раз так, навіщо завод продавати? Адже метою приватизації будь-якого підприємства є знаходження ефективного власника, а якщо в даному випадку держава є такою, навіщо шукати іншого?" - сказала Семенюк-Самсоненко.

На її думку, приватизація ОПЗ нагадує "ядерний чемоданчик, який одна людина тримає, а троє натискають на кнопки". "В даному випадку держава тримає ОПЗ, а різні політичні сили натискають на різні кнопки", - сказала голова ФДМ.

Коментуючи заяву першого віце-прем`єр-міністра України Олександра Турчинова про те, що Одеська область є "лідером рейдерства" в Україні, Семенюк-Самсоненко розкритикувала деяких політиків, які не відмежувалися від участі в приватизаційних процесах, зокрема, членів БЮТ, що влаштовують своєрідні "соцзмагання" з рейдерства. При цьому, додала вона, "використовуються силові структури, окремі судді".

"Поки у владу приходитимуть люди, які купили цю владу, обралися в депутати, а потім стали працювати у виконавчій владі, вони використовуватимуть свої повноваження для рейдерських атак", - вважає голова ФДМ.

Крім того, стосовно питання приватизації Державної судноплавної компанії "Чорноморське морське пароплавство", Семенюк-Самсоненко відзначила, що пароплавство “може бути передане в комунальну власність міської громади Одеси”. “Найближчим часом, можливо, 24 листопада буде створена спеціальна комісія, яка займеться перевіркою стану майна ЧМП, частина якого здана в оренду", - сказала вона, додавши, що до складу комісії увійдуть як представники Фонду держмайна України, так і обласної і міської влади. "Для передачі ЧМП у власність місту необхідно два рішення - Кабінету міністрів України і сесії Одеської міськради", - зазначила на завершення Семенюк-Самсоненко.

Як повідомляв УНІАН, 18 листопада Президент України Віктор Ющенко визнав таким, що втратив чинність, свій указ від 7 липня щодо зупинення дії розпорядження Кабінету міністрів України від 11 лютого 2008 року "Про затвердження Умов проведення конкурсу з продажу пакета акцій ВАТ "Одеський припортовий завод".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:ФДМУ
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua