Бойко: Політика Мінпаливенерго у сфері імпорту-експорту електроенергії привела до зупинки генеруючих потужностей — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Бойко: Політика Мінпаливенерго у сфері імпорту-експорту електроенергії привела до зупинки генеруючих потужностей

Енергетика
241
Міністерство палива та енергетики несе пряму відповідальність за скорочення вироблення в Україні електроенергії, зупинку ядерних і теплових енергоблоків, затоварення складів ТЕС і вугільних підприємств енергетичним вугіллям, а також зрив розрахунків за його поставки. Про це говориться в коментарі народного депутата України, заступника голови Комітету Верховної Ради з ПЕК Юрія Бойка.
"З 15 вересня за рішенням Мінпаливенерго Україна почала імпорт російської електроенергії в обсязі 500 Мвт на місяць. Це було зроблено негласно, нишком, у режимі таємності. Ці дії привели до скорочення вироблення електричної енергії в Україні і зупинки наших власних потужностей", - сказав Ю.Бойко.
Як відзначив депутат, рішення про імпорт електроенергії з Росії було прийнято вже після появи перших ознак спаду промислового виробництва в Україні (за даними Держкомстату в серпні і вересні спад становив 0,5% та 4,5% відповідно) і скорочення споживання електроенергії, що супроводжувало його.
"Ще тоді я критикував це рішення як таке, що не відповідаєе національним інтересам та збільшує енергетичну залежність нашої країни від Росії, що прямо суперечить програмним принципам коаліції, що діяла", - відзначив Ю.Бойко.
"Сьогодні, коли скорочення попиту на електроенергію стало обвальним, наявність зобов'язань із закупівлі електроенергії в Росії викликала подальше падіння внутрішнього виробництва електроенергії, надвиробництво вугілля і зрив розрахунків за нього", - вважає депутат.
"У листопаді потужності ТЕС України завантажені всього на 35% від їхньої встановленої потужності; споживання електроенергії в жовтні скоротилося в цілому по країні на 7,1%, у т.ч. у металургії - на 28%, нафтохімії - на 24%.. - заявив Ю.Бойко. - Навіщо в цих умовах країна ввозить імпортну електроенергію, що дорожча від вітчизняної?".
На думку Ю.Бойка, політика Мінпаливенерго в сфері імпорту-експорту електроенергії привела до скорочення вироблення струму не тільки в тепловій генерації, але й по НАЕК "Енергоатом", що оголосила про продовження строків простою трьох атомних енергоблоків через зниження споживання електроенергії. Крім того, НАЕК "Енергоатом" розглядає вивід з експлуатації ще одного енергоблоку, що є безпрецедентним у період опалювального сезону.
"Я неодноразово заявляв, що реальне підґрунтя імпортно-експортної політики Мінпаливенерго полягає в тому, щоб дати заробити приватній посередницької компанії, яка контролює 100% імпорту струму в Україну і 92% його експорту. У сьогоднішніх умовах за цю політику доводиться розплачуватися всій країні", - сказав Ю.Бойко.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас