Доведено: Стрибки біржових індексів здатні вплинути на щастя людини


Доведено: Стрибки біржових індексів здатні вплинути на щастя людини

Дослідження служби Gallup підтвердило, що біржові пертурбації здатні вплинути на щастя людини. Gallup багато років регулярно заміряє рівень щастя американців - тобто, раз на три-п'ять днів запитує їх про те, щасливі вони чи ні. Накладення "рейтингу щастя" на біржові дані показує, що негативні макроекономічні новини здатні перетворити багатьох оптимістів у песимістів.

Так, 15 вересня 2008 року біржовий індекс Dow-Jones упав на 504 пункту - у той день щасливими себе назвали 39% опитаних. Через два дні, 17 вересня, біржове падіння продовжилося (на 449 пунктів) - паралельно із цим зменшилося і число оптимістів (до 37%). 18 вересня Конгрес США почав обговорювати план порятунку фінансової системи США - "рейтинг щастя" негайно підскочив до 42%. 25 вересня оголосив про неплатоспроможність найбільший іпотечний банк Washington Mutual - число оптимістів негайно скоротилося до 39%. 29 вересня Конгрес відкинув запропонований план порятунку, Dow-Jones втратив 778 пунктів, а щастя - два пункти (знизившись до 37%).

1 жовтня план все-таки був прийнятий - результатом стало зростання щастя до 39%. 3 жовтня цей законопроект підписав президент США, що дало приріст оптимізму до 42%. 12 жовтня світові лідери пообіцяли врятувати світову фінансову систему. Ця звістка по-справжньому ощасливила американців - рейтинг підскочив до 57% і т.д.

За даними служби Gallup, макроекономіка найбільшою мірою впливає на світосприйняття найбільш малозабезпечених верств американського суспільства: чим заможніша людина, тим спокійніше вона реагує, як на позитивні, так і на негативні новини. Ще одне спостереження: чим більше в американця дітей, тим вищий шанс того, що погані біржові новини заженуть його в депресію.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua