891
Сорос: Криза знищила багато хеджевих фондів
— Казна та Політика
Багато хеджевих фондів будуть знищені в результаті світової фінансової кризи, що приведе до втрати не менше трьох чвертей коштів, що перебувають під їхнім управлінням, вважає Джордж Сорос.
У четвер мільярдер виступив у комітеті нагляду та урядових реформ Палати представників американського Конгресу разом з керівниками найбільших хеджевих фондів світу, повідомила газета The Times. Серед бізнесменів, що розповіли членам комітету про роль хедж-фондів, їх податковий статус і регулювання, були Джон Полсон - один з перших інвесторів, що пророчили падіння цін на житло ще торік, Філіп Фальконе - старший керуючий директор Harbinger Capital Partners, Джеймс Саймонс - керівник Renaissance Technologies, а також Кеннет Гріффиі - головний виконавчий директор Citadel Investment Group.
Голова комітету Генрі Уоксмен, член Демократичної партії, вибрав саме цих людей, оскільки кожний з них торік заробив більше $1 млрд, пише Times. Він упевнений, що цьому сприяла податкова система, що дозволила їм скористатися більш низькою ставкою податку на збільшення вартості капіталу і не сплачувати податок на прибуток.
"Це означає, що як мінімум частина їхнього прибутку обкладалась податком за такою низькою ставкою як 15%, а це менше, ніж платять багато вчителів, пожежних або сантехніків", - заявив Уоксмен.
Багато експертів звинувачують хеджеві фонди, які управляють активами в розмірі приблизно $2,5 трлн і на які здебільшого майже не поширюється регулятивний нагляд, у тому, що вони сприяли надмірній волатильності фондових ринків і дестабілізації низки банків. Хеджеві фонди також неодноразово намагалися обанкротити компанії шляхом так званих "коротких" незабезпечених продажів їхніх акцій. Інвестори, що здійснюють такі операції, не мають продаваних активів на момент укладання угоди і позичають їх у брокера, сподіваючись купити їх на ринку при зниженні ціни, зафіксувавши в такий спосіб прибуток.
У цей час критики хедж-фондів закликають до жорсткого регулювання їхньої діяльності. Однак Дж.Сорос застеріг від надмірної жорсткості нагляду. "Відсутність регулювання завдала величезної шкоди широкій громадськості, і зараз виникла реальна небезпека того, що маятник занадто сильно занесе по дорозі назад. Бульбашка луснула, і хеджеві фонди очікує децимація. Було б величезною помилкою сприяти насильницькій ліквідації, що і так підриває баланс на ринках, погано продуманими або каральними заходами", - стверджує він.
Хеджеві фонди становлять зручну мішень, і на них, швидше за все, спробують звалити багато наслідків кризи, оскільки зараз кошти втрачають пересічні інвестори, пенсійні та університетські фонди, що спокусилися у свій час їхніми обіцянками, пише The Times. Мільйони американців виявилися їхніми інвесторами, самі того не відаючи.
Хедж-фонди стануть справжньою загрозою суспільству, якщо котирування підуть униз", упевнений один із членів комітету нагляду та урядових реформ республіканець Том Девіс.
Ф.Фальконе з Harbinger Capital Partners спробував захистити свої позиції, стверджуючи, що "поведінка інститутів декількох фінансових секторів сприяла розвитку кризи, але, на мою думку, сектор хеджевих фондів у їхнє число не входив".
Девід Рудер, колишній голова Комісії цінних паперів і бірж (SEC) США, що під час роботи в цьому відомстві намагався ввести обов'язкову реєстрацію хеджевих фондів в SEC, також вважає, що їхня роль у подіях, що передували кризі, була невелика.
За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Поділитися новиною