Доходи ФГВФО виростуть — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Доходи ФГВФО виростуть

Валюта
485
Національний банк вимагає від банків на період фінансової турбулентності вдвічі збільшити внески у Фонд гарантування вкладів фізичних осіб - з 0,25% до 0,5% від обсягу залучених коштів фізосіб. Таким чином, регулятор намагається виконати популістське рішення Верховної Ради про збільшення суми компенсації збанкрутілим банкам до 150 тис. грн.
Виконавчий директор НБУ з банківського нагляду Олександр Киреєв вважає, що підвищення відрахувань у ФГВФО - адекватна реакція фінансової системи на збільшення ризиків. Дійсно, якщо активи Фонду гарантування вкладів фізосіб (ФГВФО) з початку 2001 р. збільшилися в 24 рази, то гарантована сума - в 300 разів.
Нагадаємо, зовсім недавно рада НБУ вирішила збільшити гарантовану суму повернення вкладу приватній особі до 100 тис. грн., для чого зобов'язала НБУ виділити кредит Фонду гарантування на 1 млрд. грн. За оцінками голови ради НБУ Петра Порошенка, така сума гарантування перекриває 90% вкладів приватних осіб у банківській системі (тобто в більшості вкладників сума депозиту менша або дорівнює 100 тис. грн.).
Однак у президентському пакеті антикризових законопроектів, проголосованому в Раді під №3309-4, гарантована сума по вкладу приватної особи збільшилася до 150 тис. грн. Експерти тоді назвали цю поправку до антикризового пакета винятково популістською. Однак закон прийнятий, і НБУ необхідно шукати джерела коштів для виконання нового нормативу.
Втім, деякі банкіри не заперечують збільшити внески у ФГВФО. "На мій погляд, нехай буде навіть 100%-ве гарантування суми вкладів. Банки готові платити за можливість залучати більше грошей", - говорить голова правління "ОТП Банку" Дмитро Зінков.
Тим часом деякі інші представники великих банків виступають проти загального збільшення внесків у Фонд гарантування. "Я не згодний платити однакові відрахування із дрібними банками. Тому що тим самим я плачу за ті банки, які ведуть неадекватну ризикову політику", - говорить голова правління одного з великих банків. За його словами, у найближчому майбутньому середні і дрібні банки будуть зазнавати серйозних труднощів з фондуванням. Ці труднощі будуть збільшувати ризик їх банкрутства (дійсно, в останні роки НБУ ліквідував тільки дрібні банки).
Голова правління Укрсоцбанку Борис Тимонькін згодний з такою думкою. За його оцінками, наступного року будуть закриті взаємні ліміти міжбанківського кредитування, за рахунок якого часто закриваються касові розриви середніх банків. "Думаю, ліміти один на одного будуть утримувати тільки найбільші банки з іноземним капіталом", - вважає банкір.
За матеріалами:
Экономические Известия
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас