ПФТС змінила фішки


ПФТС змінила фішки

Біржа ПФТС оприлюднила рейтинг торговців цінними паперами за жовтень, з якого видно, що позиції лідерів ринку докорінно змінилися. На перше місце вийшла ІК Foyil Securities, у топ-10 закріпилися компанії, які ще півроку тому входили лише в тридцятку, а лідери ринку почали здавати свої позиції. Трейдери пояснюють таку рокіровку низькою ліквідністю ринку та активізацією торгівлі поза біржею. На їхню думку, місце торговця в рейтингу буде мати усе менше значення для залучення клієнтів.

Учора біржа ПФТС оприлюднила рейтинг найактивніших торговців цінними паперами в жовтні. Інвесткомпанія Foyil Securities (у вересні - третє місце) змістила з першої позиції ІК "Трійка Діалог Україна", що тепер посідає дев'яте місце. "Ринок був невеликим, і ті угоди, які укладалися, проходили поза ринком", - відзначив начальник відділу торгівлі цінними паперами ІК "Трійка Діалог Україна" Володимир Грищенко.

Аналітик ІК Foyil Securities Олексій Орлов пояснює підвищення рейтингу своєї компанії значною волатильністю фондового ринку, що створила можливість для заробітку на коротких тимчасових інтервалах з використанням стратегії дейтрейдингу. Стабільне друге місце зберегла ІК Dragon Capital. На третю позицію вирвався ФК "Сократ" (було сьоме місце), на четверту - "Український фондовий центр" (восьме), а сьому зайняла "АРТ-Капітал" (дев'яте).

Восьмий рядок зберіг "ТАСК-Брокер". "Раніше компанії зберігали міцні позиції в десятці завдяки великим замовленням від нерезидентів. Тепер ринок став ризикованим і неліквідним. А ми працюємо переважно зі своїми обсягами", - розповів трейдер "ТАСК-Брокер" Микола Семененко. На думку брокера ІК "Український фондовий центр" Ніни Подонян, рейтинг ПФТС підтвердив, що компанія може адекватно працювати навіть у кризовій ситуації. Підвищилися позиції в ренкінгу компанії "Сінком" (із четвертого на п'яте місце) і ІК "Ренесанс Капітал Україна" (з десятого на шосте місце). Аутсайдером топ-10 крім ІК "Трійка Діалог Україна" виявилася й ІК Concorde Capital, що знизилася в рейтингу із шостого на десяте місце.

А компанія Alfa Capital, що у січні замикала десятку, а у вересні впала на 45-е місце, у жовтні впала на 149-у позицію. "Обсяги ринку дуже низькі, є небезпека непостачання контрагентами цінних паперів, і торгувати зараз досить ризиковано. Можна одержати більше проблем, ніж прибутку. У таких умовах компанія не бачить сенсу бути активною", - заявив аналітик Alfa Capital Денис Шаврук.

Зниження позицій колишніх лідерів за шкалою ПФТС торговці пояснюють низькими обсягами торгів на ринку. За словами заступника директора торговельного департаменту Dragon Capital Дениса Мацуєва, рейтинг деяких невеликих локальних компаній підвищився завдяки тому, що біржа враховує тільки гривневі угоди, а валютні - ні. "Деякі угоди не враховуються ПФТС на прохання однієї зі сторін. Лідери ринку не змінюються, просто при низьких обсягах хтось робить більше 'перекидань' усередині ринку", - відзначає Мацуєв.

Брокер ІК Concorde Capital Анастасія Назаренко розповідає, що багато торговців укладали рейтингові угоди, і до зниження рейтингу могло привести те, що деякі компанії менше в них брали участь. "Більше стало угод поза біржею, коли брокер купує папери в одного свого клієнта, а продає іншому", - додає вона.

Торговці запевняють, що рейтинг ПФТС втрачає своє значення в умовах кризи ринку. "Ні для кого не секрет, що багато угод проходить на неорганізованому ринку", - говорить Ніна Подонян. А Микола Семененко вважає, що для залучення клієнтів рейтинг буде корисний лише після стабілізації ситуації на ринку і розвороту індексу ПФТС убік зростання.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:ПФТС
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua