Російський ринок обвалився більш ніж на 10%


Російський ринок обвалився більш ніж на 10%

Російський ринок акцій за підсумками торговельної сесії у вівторок 11 листопада обвалився більш ніж на 10% на тлі падіння закордонних фондових індексів, що відновилося, і здешевлення нафти.

Азіатські та європейські фондові ринки знижувалися сьогодні в межах 3-5% на тлі нової хвилі занепокоєння з приводу перспектив глобальної економіки, що прийшла на зміну оптимізму, спровокованому масштабним антикризовим планом влади Китаю. Новою ознакою глобальних економічних труднощів стали дані про вповільнення зростання імпорту та інфляції в Китаї через послаблення попиту.

На цьому тлі корекція захлиснула також і сировинні ринки. На 18:29 мск ф'ючерси на нафту марки BRENT знизилися на 5,2% до $56,01 за барель. Додатковий тиск на російський ринок зробив той факт, що ЦБ сьогодні допустив ослаблення рубля до бівалютного кошика приблизно на 1%.

Торги акціями на обох біржах - ММВБ і РТС - припинялися сьогодні на годину через зниження технічних індексів, неодноразово припинялися торги окремими цінними паперами. А на кінець сесії - о 18:40 - торги акціями в режимі основних торгів на ММВБ були зупинені до 13 листопада або до розпорядження Федеральної служби з фінансових ринків (ФСФР) через зниження поточного значення технічного індексу в порівнянні зі значенням закриття попереднього торговельного дня на більш ніж 10%.

На цьому тлі відбулося зниження по всьому спектрі російських «блакитних фішок». Серед аутсайдерів виявилися акції Уралкалія (-34,8%), що падають третю сесію поспіль на тлі новин про можливі претензії держави до компанії у зв'язку з аварією на її руднику, НЛМК (-16,5%),Полюс Золота (-15,4%), Газпром нафти (-15,3%), МТС (-14,7%), ГАЗПРОМу ( -14,1%). Єдиною «блакитною фішкою, що подорожчала,» виявився Аерофлот (+0,02%).

За підсумками торгів індекс ММВБ знизився на 12,64% до 647,8 пункту, РТС - на 10,67% до 725,89 пункту.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua