243
Мінтранс підготує для розгляду Кабміном низку пропозицій щодо захисту міжнародних автоперевізників від втрат через кризу
Міністерство транспорту та зв'язку підготує і запропонує для розгляду Кабінету Міністрів кілька пропозицій щодо захисту міжнародних автоперевізників від втрат у зв'язку з фінансовою кризою. Про це сьогодні повідомив на брифінгу після наради з міжнародними перевізниками міністр транспорту та зв'язку Йосип Вінський.
"Основна проблема - криза: зменшився зовнішній торговельний оборот, зменшилася кількість перевезених вантажів, і зрозуміло, що фінансовий стан перевізників погіршився", - відзначив Й. Вінський. За його словами, однією з головних проблем є те, що перевізникам при падінні доходів необхідно розплачуватися за автомобілі, узяті в лізинг.
Як повідомив міністр, усього сьогодні обговорювалися 23 позиції, з них близько половини - ті, які виникли у зв'язку із кризою. "У принципі, по більшості позицій ми знайшли спільне розуміння, і сьогодні ми підготуємо кілька документів на Кабмін, створена спеціальна робоча комісія, вона буде розглядати всі проблеми, які виникають у галузі. По 23 пунктах є частини, які вже відпрацьовані, і ми готові їх подати на розгляд комітету Кабміну в четвер та у наступну середу - на розгляд уряду. Це питання, пов'язані з нульовим ПДВ, зі скасуванням ліцензійної картки та інші", - відзначив Й.Вінський.
Що стосується лізингу, то, за словами міністра, він попросив надати йому перелік лізингодавців, з ними планується провести зустріч щодо лізингових платежів з боку міжнародних вантажних автоперевізників. "Повинна бути трохи пом'якшена позиція по платежах, вони повинні бути трохи відстрочені, щоб дати людям адаптуватися до умов, які на сьогодні складаються на ринку перевезень", - сказав Й.Вінський.
У свою чергу президент Асоціації міжнародних автоперевізників (АсМАП) Леонід Костюченко пояснив, що близько 70% автомобілів узяті в лізинг, це понад 1 тис. автомобілі. "Автомобілі взяті в лізинг під кредити, і таких - більше 70%, особливо стандарту Євро-3, Євро-4, Євро-5. Тому ми і порушуємо питання, щоб уряд і міністр звернулися до лізингодавців і кредиторів для пролонгації цих договорів десь терміном на 1 рік, щоб ми могли розрахуватися, щоб не був вилучений рухомий склад", - сказав він.
За матеріалами: УНІАН
Поділитися новиною