1820
У Бутані знайшли ліки від фінансової кризи
За словами Пхурба Дорьї, лікаря однієї з лікарень столиці королівства Бутан - міста Тхімпху, провина за світову фінансову кризу лежить на "матеріалізмі, суперництві за "довгий" долар, спробах розбагатіти за одну ніч". "Увесь світ рухається убік матеріалізму, і чим більше вони одержують, тим більше хочуть. Але ці люди нещасливі. Їм не потрібно нас копіювати, однак нехай розглянуть інші можливості (існування)", - цитує слова Дорьї агентство France Presse.
Багато жителів королівства переконані в тому, що світовий економічний спад довів спроможність бутанської системи "Валового національного щастя" (ВНЩ), введеної четвертим королем Бутану Джигме Сінгьє Вангчуком в 1972 р. Зміст цього поняття для Бутану полягає в розвитку такої економіки, що відповідала б унікальній бутанській культурі, заснованій на буддійських духовних цінностях.
У минулий четвер у Бутані коронували наймолодшого у світі монарха: 28-річного Джигме Намгяла Вангчука, що також пообіцяв залишити ВНЩ у центрі політики королівства.
Як заявив прем'єр-міністр країни Джигме Тхінлі, "нам, як людським істотам, потрібно щось більше, ніж матеріальні товари".
За даними проведеного Бутанською комісією з валового національного щастя опитування, 68% жителів країни вважають себе щасливими людьми. "Поки в тебе вистачає грошей на їжу, одяг і дах над головою, більше нічого і не потрібно", - говорить 54-річна власниця місцевого магазину Сонам Пхунбхо. - "Зовсім не потрібно бути жадібними, тому що після смерті великий телевізор або машину із собою не забереш".
Варто відзначити, що королівство не забуває і про ВВП, що збільшувався в середньому на 8% протягом останніх декількох років.
За матеріалами: Prian.ru
Поділитися новиною