Ціна акцій GM впала до мінімуму з 1946 року


Ціна акцій GM впала до мінімуму з 1946 року

Котирування акцій General Motors Corp. впали до мінімуму з 1946 року через зростаючі побоювання щодо нестачі коштів в автомобілебудівної компанії і можливості її банкрутства, пише The Wall Street Journal.

Експерти Deutsche Bank погіршили рекомендації для автовиробника, акції якого втратили минулого тижня 25% вартості, до "продавати" з "тримати".

"Навіть якщо GM успішно уникне банкрутства, ми думаємо, що майбутнє компанії буде, швидше за все, схожим на банкрутство", - говориться у звіті Deutsche Bank.

Відповідно до заяви компанії, зробленої в п'ятницю, порушення боргових ковенант дозволить кредиторам зажадати виплати $6 млрд. Виплата цієї суми може привести до того, що компанія не зможе далі продовжувати свою діяльність.

У понеділок GM і політики, що симпатизують їй, вкотре звернулися до федерального уряду за допомогою. На думку представників Конгресу, в обмін на допомогу держава може попросити частину акцій компанії, обмежити компенсації керівникам і зажадати від GM прискорення програми розробки малолітражних автомобілів. Представник компанії відмовився коментувати можливість прийняття GM даних умов.

Також у понеділок GM повідомила, що Delphi, найбільший постачальник автомобільних комплектуючих, не може вийти зі стану банкрутства.

"У Вашингтоні і Конгресі росте впевненість у тому, що GM та іншим автомобілебудівникам необхідна підтримка, - наводить агентство Bloomberg слова Брюса Зірінські, одного з керівників Wickersham & Taft LLP. - Питання полягає в тому, коли це відбудеться і які наслідки буде мати для акціонерів і кредиторів".

Ще до виборів нового президента голова GM Рік Вагонер заявив, що компанії необхідна допомога, але разом з тим він не відчуває бажання подавати у відставку.

"Я вважаю, що наше завдання полягає в тому, щоб GM керувала найкраща команда менеджерів і мені неясно, навіщо потрібна моя відставка", - відзначив Р.Вагонер.

Відповідно до повідомлення агентства Bloomberg, у третьому кварталі компанія зафіксувала операційний збиток у розмірі $4,2 млрд на тлі падіння продажів у США на 21%. У розрахунку на акцію операційний збиток склав $7,35. Аналітики прогнозували цей показник у середньому на рівні $3,94 на акцію.

Збиток компанії з урахуванням одноразового доходу в розмірі $4,9 млрд склав $2,5 млрд.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua