Зерну перекрили дорогу — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Зерну перекрили дорогу

Аграрний ринок
1227
Через дефіцит вагонів "Укрзалізниця" обмежила відвантаження зернових вантажів у напрямку країн СНД, залишивши без змін режим поставок у Європу. Однак цей напрямок також може "просісти" через поновлення Єврокомісією імпортних мит на зерно причорноморського регіону.
За даними українських переробників, заборона на відвантаження у своїх вагонах зерна і продуктів млива, а також шроту соняшника в напрямку країн СНД була введена залізничниками 7 листопада. Офіційно компанія не коментує цю заяву учасників ринку, однак на рівні обласних управлінь введення таких заходів пояснюють нестачею вагонів. Відвантаження в напрямку держав СНД і Балтії можливі тільки у вагонах, що перебувають у власності залізниць цих держав.
На сьогоднішній день в "Укрзалізниці" близько 12 тис. спеціальних вагонів - зерновозів. Інвестиції в збільшення парку низка фахівців вважає невиправданими, оскільки більшу частину року такі вагони не задіяні. На думку експертів, потенційно залізницею можна перевозити 2 млн. т зернових вантажів щомісяця.
Обмеживши пересування в країни СНД, адміністрація залишила необмеженими відвантаження аграрної продукції в українських вагонах у напрямку країн Європи. Проте в переробників може не вийти скористатися перевагою вільного пересування в цьому напрямку, оскільки європейська сторона ввела перешкоди для доступу на ринок зернових вантажів. З 27 жовтня на імпорт зерна із третіх країн у країни ЄС відновлені мита.
На країни ЄС припадає близько третини всього експорту пшениці з України, в основному туди направляється фураж. На думку українських чиновників, введення імпортних обмежень може на чверть скоротити ринки збуту для України. За словами голови Українського союзу промисловців і підприємців (УСПП) Анатолія Кінаха, через ухвалене рішення Євросоюзу про введення високого рівня тарифів на імпорт зернових, у першу чергу - пшениці, наша продукція стане неконкурентоспроможною. На його думку, необхідно провести переговори з європейськими комісіями про недопущення таких дій, які "адміністративними методами закривають ринок зерна для України в Європі". "Необхідно налагоджувати кредитну політику, шукати нові регіони збуту, особливо в Південно-Східній Азії, Африці, на Середньому Сході, де попит на зерно великий. Треба шукати альтернативні ринки для високого фінансового результату", - відзначив Анатолій Кінах.
Проте, учасники ринку відзначають, що обмеження, введені ЄС на імпорт зерна, не означають припинення поставок злаків на європейські ринки. "Українське зерно буде потрапляти туди, просто по інших каналах", - відзначив один з учасників ринку. 31 жовтня Єврокомітет зернових видав ліцензії на імпорт 192,5 тис. т м'якої пшениці середньої та низької якості в рамках відповідної субквоти.
Згідно з митними даними, у жовтні експорт пшениці з України скоротився на 14%, до 1,3 млн. т. Урожай 2008 р. передбачається в розмірі 52 млн. т.
За матеріалами:
Экономические Известия
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас