Fitch провело рейтингові дії відносно 17 країн з економікою, що розвивається — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Fitch провело рейтингові дії відносно 17 країн з економікою, що розвивається

520
Міжнародне рейтингове агентство Fitch завершило глобальний перегляд суверенних рейтингів 17 найбільших країн з економікою, що розвивається, які мали рейтинги інвестиційної категорії.
Як повідомляється в прес-релізі агентства, рейтинги 13 держав підтверджені, рейтинги 4 - знижені. Крім того, в 7 країн змінений прогноз по рейтингах.
Довгострокові рейтинги дефолту емітента (РДЕ) в іноземній валюті Болгарії і Казахстану були знижені до "BBB-" з "BBB" зі "стабільним" і "негативним" прогнозом відповідно.
Довгостроковий РДЕ Угорщини в іноземній валюті знижений до "BBB" з "BBB+", а прогноз по рейтингу змінений на "стабільний" з "негативного" з урахуванням пакета заходів, що вживаються за участю МВФ. Довгостроковий РДЕ Румунії в іноземній валюті знижений до "BB+" з "BBB" з "негативним" прогнозом на тлі збільшення ризику серйозної економічної та фінансової кризи.
Прогнози по рейтингах чотирьох країн - Кореї ("A+"), Мексики ("BBB+"), Росії ("BBB+") і ПАР ("BBB+") - змінені на "негативний" зі "стабільного", а прогнози по рейтингах Чилі ("A") і Малайзії ("A-") переглянуті на "стабільний" з "позитивного".
"Проведений Fitch аналіз суверенних рейтингів найбільших країн з економікою, що розвивається, які мали рейтинги інвестиційної категорії, приділяв основну увагу уразливості до шоку, обумовленого рецесією в провідних світових економіках, зниженням цін на сировинні товари і скороченням потоків коштів на ринках капіталу та фінансових ринках, а також здатності витримати такий шок (при цьому Fitch у цей час вважає, що рецесія буде настільки ж тривалою і глибокою, як і на початку 1980-х і 1990-х років). Навіть після настання стабілізації на міжнародних фінансових ринках багато країн з економікою, що розвивається, однаково будуть змушені пристосовуватися до більш низьких реальних доходів та інвестицій, а також збільшувати внутрішні заощадження", - відзначається в повідомленні.
"Істотна зміна глобального економічного і фінансового прогнозу означає значні труднощі для країн з економікою, що розвивається, в сфері реальної економіки і політичних рішень. Органи, відповідальні за проведення відповідної політики, на ринках, що розвиваються, мають набагато менше право на помилку, ніж у так званих розвинених економіках. У той же час країни з економікою, що розвивається, зараз мають більш вигідні позиції для вирішення таких труднощів, ніж коли-небудь, раніше. Проте, ризики економічного і фінансового стресу, що може зробити негативний вплив на суверенну кредитоспроможність, збільшилися, і це відображається в перспективній думці, вираженій у прийнятих сьогодні рейтингових діях", - заявив голова глобальної аналітичної групи Fitch по суверенних емітентах Девід Райлі.
"Поширення проблем, пов'язаних із глобальною фінансовою кризою в країнах з розвиненою економікою, обумовило дуже високу волатильність цін активів на ринках, що розвиваються, і труднощі з ліквідністю. У той же час значною мірою завдяки вражаючій швидкості і масштабу відповідних заходів з боку міжнародного фінансового співтовариства, особливо Федеральної резервної системи США, Європейського центрального банку і Євросоюзу, а також МВФ, ризик того, що криза на фінансових ринках перетвориться в більш широку економічну і суверенну кредитну кризу, у цей час істотно знизився", - говориться в прес-релізі агентства.
"Крім того, завдяки сильним державним балансам і позиціям ліквідності країни з економікою, що розвивається, мають більш гарні позиції, щоб пройти період дуже високої волатильності на міжнародних фінансових ринках і зміни спрямованості потоків капіталу, ніж це було в попередні періоди криз і глобальної рецесії. Однак у той час як суверенні емітенти скорочували використання валютних і зовнішніх запозичень, рекордні припливи коштів міжнародних банків та інвесторів у багато країн з економікою, що розвивається, сприяли значному дефіциту рахунку поточних операцій, особливо в Центральній і Східній Європі. Це обумовило істотні валютні розриви і потреби в рефінансуванні в банків і компаній у країнах з економікою, що розвивається", - відзначається в повідомленні.
"Європейські країни з економікою, що розвивається, є найбільш уразливими серед ринків, що розвиваються, перед обличчям погіршення глобальної фінансової та економічної кон'юнктури. Це пов'язано з тим, що багато із цих країн мають великий дефіцит рахунку поточних операцій і відносно високі рівні зовнішнього короткострокового боргу. У результаті вони піддані зниженню потоків капіталу і коштів на фінансових ринках (у тому числі від закордонних материнських банків). Серед інших факторів, які підсилюють уразливість регіону, - наявність істотних валютних розривів на балансі, відносна відкритість торгівлі, а у випадку Казахстану та Росії - уразливість до зниження цін на сировинні товари", - вважають експерти Fitch.
"З початку кредитної кризи в серпні 2007 р. Fitch знизило рейтинги в іноземній валюті дев'яти європейських країн з економікою, що розвивається, у сукупності на 11 рівнів, у той час як було проведено лише 3 підвищення. Більше того, 8 країн мають "негативний" прогноз по рейтингах (рекордний рівень для регіону), і жодна із країн регіону не має "позитивного" прогнозу по рейтингах, що вказує на збереження тиску на рейтинги убік зниження", - відзначається в повідомленні.
Відносно Росії агентство повідомляє, що "винятково сильні позиції державного балансу дають можливість вживати заходів зі стабілізації банківської системи та фактично фінансувати виплати по зовнішніх/валютних зобов'язанням корпоративного та банківського секторів". "Однак можливості для маневрів у проведеній політиці обмежені через ризик відтоку депозитів і втечі капіталу, а також системними недоліками банківської системи і відносно високою інфляцією. Більше того, зниження цін на сировинні товари також негативно вплине на державний баланс та затруднить вживання відповідних заходів з урахуванням тиску на реальний курс рубля убік зниження", - відзначається в прес-релізі.
Торкаючись ситуації в Казахстані, експерти Fitch вважають, що "сильні позиції державного балансу як і раніше обумовлюють інвестиційний рівень рейтингу (країна є нетто-кредитором при дуже низькому рівні валютного боргу)".
"Однак здатність країни управляти кризою внутрішньої банківської системи послаблюється через світову фінансову кризу і падіння цін на сировинні товари, що обумовлює зниження на один рівень і "негативний" прогноз. Незважаючи на значні заходи підтримки з боку влади Казахстану, якість банківських активів погіршується слідом за різкою зупинкою припливу капіталу влітку 2007 р. і різкою корекцією на ринку нерухомості. Банківський сектор являє собою істотне умовне зобов'язання для держави, і надання підтримки банкам у поєднанні з наміром підтримувати стабільність курсу тенге у високо доларизованій економіці на тлі більш низьких цін на нафту потенційно може привести до відтоку державних валютних активів та ослаблення державного балансу", - говориться в повідомленні Fitch.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас