Ф'ючерси на сталь піднялись — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Ф'ючерси на сталь піднялись

1546
Ціни на квадратну заготовку на Лондонській біржі металів (LME) пішли вгору. Українські металурги підтверджують, що схожа тенденція відчувається і на реальному ринку. Чи дійсно стане це розворотом ринку і чи вдасться сталеварам підняти ціни вище меж собівартості, стане зрозуміло в найближчі місяці.
Наприкінці минулого тижня котирування квадратної заготовки в Лондоні, які останню декаду листопада коливалися на рівні $250 за 1 т, перетнули межу $300. 15-місячні ф'ючерси навіть вийшли за межу $400. І хоча сталеві деривативи на LME до недавніх пір не сприймалися фахівцями серйозно, в умовах загального песимізму і погіршення прогнозів кон'юнктури вони усе більше приковують увагу громадськості. Виконуючи тим самим одну зі своїх функцій, відображати настрої та цінові очікування на ринку.
Той факт, що ціни на квадратну заготовку перевищили рівень $300 за 1 т і на реальному ринку, підтвердив перший віце-президент ЗАТ "Істіл (Україна)" Фарук Сіддікі. "На даний момент продавці заготовки навіть притримують продукцію з надією на те, що ціни піднімуться ще вище. Що буде далі, поки незрозуміло, можливо, усе залишиться на такому ж рівні", - сказав він. "Після мертвої тиші хоча б питання задають якісь", - охарактеризував поведінку покупців металопрокату учасник ринку.
Багато металургів називають такий рівень цін віртуальним, оскільки найчастіше реальних покупців на раніше нормальні, щомісячні обсяги не знаходиться. Більше того, ці ціни не покривають фіксованих і змінних витрат. ДП "Укрпромзовнішекспертиза" і "Метал Експерт Консалтинг" у середині жовтня оцінювали собівартість виробництва заготовки з конвертерної сталі на рівні $550 за 1 т.
Однак трейдери змушені приймати і такі ціни, щоб забезпечити навіть мінімальне надходження коштів.
"Пожвавлення поки не спостерігається", - сказав "і" начальник відділу маркетингу, заступник гендиректора ММК ім. Ілліча Олександр Білоусов. За його словами, гарячекатаний рулон продається по $370-380 за 1 т, бувають контракти і по $350, що значно нижче від собівартості. "Однак доводиться продавати, щоб хоч якось покрити собівартість", - пояснив пан Білоусов.
Жовтень 2008 р. виявився не кращим місяцем для металургійних підприємств за останні роки. У цілому по галузі виробництво готового прокату в жовтні зменшилося на 1 млн. т у порівнянні із серпнем - до 1,576 млн. т, сталі - на 1,3 млн. т, до 1,8 млн. т. Найбільше падіння показали виробники довгомірної продукції: Дніпропетровський метзавод ім. Петровського (зниження обсягів випуску прокату на 79,2% у жовтні в порівнянні із серпнем), Макіївський метзавод (на 75%), "Арселорміттал Кривий Ріг" (62,6%). Найменше зниження обсягів торкнулося виробників плоского прокату, наприклад, "Запоріжсталі" (13,8%), "Азовсталі" (20,5%).
Початку реального відновлення ринку металу експерти очікують у другій половині 2009 р., причому перші ознаки пожвавлення повинні з'явитися до весни. Втім, навіть якщо і буде збільшення цін, на такий стрімкий підйом, що спостерігався в 2008 р., розраховувати не доводиться. "Сплеску як за обсягами, так і за цінами протягом найближчих півтора років чекати не доводиться. Принаймні, явних причин для цього не видно", - спрогнозував Олександр Білоусов.
За матеріалами:
Экономические Известия
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас