48
Індекси в США виросли в п'ятницю, у понеділок ф'ючерси підвищуються на планах Китаю і заявах G-20
— Фондовий ринок
Фондовий ринок США піднявся в п'ятницю на тлі зрослих після публікації даних з безробіття очікувань зниження базової процентної ставки Федеральною резервною системою (ФРС), повідомляє агентство Bloomberg.
У понеділок ф'ючерси на американські індекси збільшилися в середньому на 1,5% завдяки оголошенню Китаєм планів стимулювання економіки, а також закликів країн G-20 до скорочення процентних ставок.
Уряд Китаю оголосило в неділю про пакет заходів зі стимулювання зростання економіки загальним обсягом 4 трлн юанів ($590 млрд). Заходи, розраховані на період до 2010 року, містять у собі реалізацію будівельних та інфраструктурних проектів, прискорення фінансування заходів з відновлення районів, що постраждали від землетрусу. Крім того, будуть введені значні пільги з ПДВ і заходи щодо підтримки інвестицій.
У той же час міністри фінансів і глави центральних банків G20 заявили про готовність "негайно" вжити заходів з підтримки стабільності світової фінансової системи та економічного зростання.
Всі країни повинні використати наявні в їх розпорядженні інструменти для підтримки економічного зростання, констатували учасники зустрічі. На їх думку, головне завдання - знизити негативний вплив фінансової кризи на реальну економіку.
Виходячи з котирувань ф'ючерсів на рівень базової процентної ставки ФРС, імовірність її зниження на 0,5 процентного пункту - до 0,5% річних - оцінюється ринком в 97% у порівнянні з 55% тиждень тому.
У п'ятницю підтримку ринку надали заяви обраного нового президента США Барака Обами, який обійме цю посаду в січні 2009 року, про необхідність вживання нових заходів для підтримки економіки. Розробка програми стимулювання економіки буде "першим, що я зроблю", у тому випадку, якщо Конгрес не вживе необхідних заходів до кінця цього року, заявив він.
За підсумками минулого тижня фондові індекси США все-таки знизилися в середньому на 4% на тлі негативних даних з ринку праці і слабкої корпоративної звітності. S&P втратив за тиждень 3,9%, Dow Jones Industrial - 4,1%, Nasdaq Composite - 4,3%.
"Вибори позаду - і зараз інвестори звертають увагу на традиційні двигуни ринку, такі як ситуація в економіці і корпоративні прибутки, - відзначає головний інвестиційний директор підрозділу управління активами заможних людей Bank of New York Mellon Corp. Лео Гроховські. - Ці фактори навряд чи можна назвати позитивними".
Безробіття в США зросло в жовтні до 6,5% з 6,1% місяцем раніше, ставши максимальним з 1994 року. Число робочих місць в американській економіці скоротилося на 240 тис., тоді як аналітики очікували зниження на 200 тис.
У вересні, згідно з переглянутими даними, кількість робочих місць у США зменшилася на 284 тис., а не на 159 тис., як повідомлялося раніше. Таким чином, за останні два місяці економіка країни втратила більше 500 тис. робочих місць.
Крім цього, статдані, опубліковані минулого тижня, показали рекордне зниження ділової активності в сфері послуг США минулого місяця, а також більш значне, ніж очікувалося, скорочення обсягу замовлень на продукцію американських підприємств у вересні.
"В цілому настрій ринків є дуже песимістичним, якщо подивитися на статдані, - відзначає управляючий Becker Capital Management Inc. Боб Шеффер. - Перспективи економіки дуже слабкі".
Прибутки 442 компаній, які входять до розрахунку індексу S&P 500 і опублікували звітність за підсумками третього кварталу, знизилися в середньому на 13%.
Вартість акцій News Corp. знизилася на 20% - до $8,48 - після того, як медіа-компанія, контрольована Рупертом Мердоком, скоротила прогноз прибутку на 2009 рік, відзначивши зменшення продажів реклами. Котирування паперів Walt Disney впали на 9,8% - до $23,36. Чистий прибуток компанії в четвертому фінансовому кварталі знизився більш значно, ніж очікували аналітики, на тлі послаблення споживчих витрат.
Акції американських ритейлерів подешевіли за підсумками тижня після публікації слабкого прогнозу прибутку Big Lots Inc. на третій фінансовий квартал, а також даних про зниження продажів представників цього сектора в жовтні.
Вартість паперів Big Lots впала на 27%, Macy's Inc. - на 11%, Target Corp. - на 9%.
Згідно з даними International Council of Shopping Center, продажі магазинів роздрібного продажу, відкритих більше року тому, зменшилися в жовтні на 0,9%, що стало першим зниженням за сім місяців.
"Незабаром ніхто не зможе нічого купувати, - відзначає інвестиційний стратег Invesco Ltd. у Нью-Йорку Дайан Гарнік. - Щоб продажі ритейлерів росли, споживачі повинні або мати готівку, або доступ до кредитів. А зараз у них нічого цього немає".
Індекс Dow Jones Industrial Average виріс до закриття ринку в п'ятницю на 248,02 пункту (2,85%) - до 8943,81.
Standard & Poor's 500 піднявся на 26,11 пункту (2,89%), склавши 930,99.
Значення індексу Nasdaq Composite збільшилося на 38,7 пункту (2,41%) - до 1647,4.
За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Поділитися новиною