1301
Аварія на атомному підводному човні РФ: загинули 20 людей
У Японському морі напередодні близько 20:30 за місцевим часом (19:30 за київським) на російському атомному підводному човні (АПЛ) сталася аварія, в результаті якої загинули 20 людей, 22 людини отримали поранення різного ступеня важкості.
Як повідомив РБК помічник головкому ВМФ капітан першого рангу Ігор Дигало, причиною аварії стало несанкціоноване спрацьовування системи пожежогасінні, що привело до загибелі людей.
Серед загиблих 6 військовослужбовців і 14 цивільних - робочих суднобудівельного підприємства. Всього на підводному човні у момент аварії знаходилося 208 людей, з них 81 - військовослужбовці.
За фактом аварії порушено кримінальну справу.
Підводний човен вже прибув в пункт тимчасового базування в Примор'ї. Як повідомило джерело в Тихоокеанському флоті, найближчим часом на підводному човні почнуть роботу співробітники слідчої групи, а також представники Міноборони і військової прокуратури. В рамках первинного огляду буде дана оцінка технічного стану субмарини.
Передбачається, що буде проведене також пізнання тіл загиблих. При огляді місця події вивчатимуться речові докази, які повинні підтвердити або спростувати ряд версій причин інциденту. Співрозмовник агентства не зміг назвати версії, зазначивши, що однією з основних є версія про технічну несправність, що викликала несанкціоноване спрацьовування системи пожежогасінні. Також джерело підкреслило, що в ході огляду підводного човна будуть, швидше за все, сформульовані нові версії. "В рамках розслідування кримінальної справи будуть призначений і проведений ряд експертиз, які дозволять зробити висновок про дійсні причини інциденту, що призвів загибель людей", - повідомив співрозмовник агентства.
Раніше повідомлялося, що, за даними ВМФ РФ, з аварійного атомного підводного човна (АПЛ) Тихоокеанського флоту евакуйований 21 потерпілий на супроводжуючий АПЛ протичовновий корабель "Адмірал Трибуц". В даний час їм надається медична допомога. Також аварійний підводний човен супроводжувало рятувальне судно "Саяни".
За вказівкою головкому ВМФ випробування були зупинені. Човен пошкоджень не має. Реакторний відсік працює в штатному режимі. Радіаційний фон на АПЛ в нормі. Для з'ясування обставин ЧП на Тихоокеанський флот направлена спецкомісія Головної військової прокуратури РФ, перший заступник міністра оборони генерал-полковник Олександр Колмаков і головком ВМФ РФ адмірал Володимир Висоцький. Міністр оборони РФ Анатолій Сердюков негайно повідомив про те, що трапилося президенту РФ Дмитра Медведєву. Президент доручив генеральному прокуророві Юрію Чайці провести повне розслідування аварії на АПЛ. Підводні човни РФ обладнані двома системами пожежогасінні: легко-пінною, а також човновою об'ємною хімічною. Перша призначена для гасіння локальних вогнищ пожежі, а друга - для гасіння пожежі в обсягу приміщення (окрім пожеж в приміщеннях з боєприпасами).
Принцип пожежогасінні на підводних човнах полягає в наступному: при виникненні пожежної небезпеки відсіки герметизуються, в них вкидається хімічна речовина, яка зв'язує кисень. При цьому команда, яка знаходиться у відсіку, повинна використовувати індивідуальні засоби захисту, які діють упродовж кількох годинників.
Остання крупна аварія на підводному човні відбулася 12 серпня 2000 р. в Баренцевому морі. Тоді на глибині 107 метрів затонула російська АПЛ К-141 "Курськ". Загинули 118 людей. На підводному човні знаходилися два реактори. Ядерного боєзапасу на борту не було. АПЛ була піднята з дна моря. Операція з підйому тривала більше напівроку.
За матеріалами: РБК-Україна
Поділитися новиною