889
Яценюк підтримає скасування мораторію на продаж сільгоспземель за чотирьох умов
Голова Верховної Ради Арсеній Яценюк підтримає скасування мораторію на купівлю-продаж сільськогосподарських земель за умови виконання чотирьох умов.
За його словами, необхідно обмежити зміну цільового призначення землі, обмежити зосередження великих земельних ділянок в одних руках, заборонити право власності на землю нерезидентам, а також впровадити механізм, за яким тільки держава може продавати землю.
"Я і далі підтримую зняття мораторію, але тільки на умовах прийняття чотирьох пунктів: перший - це те, що стосується цільового призначення землі, обмеження зміни цільового призначення землі; другий - це те, що стосується так званих "лендлордів" - обмеження власності в одних руках на землю прямо або непрямо; третій - це заборона власності нерезиденту і четвертий - це впровадження державного агента на ринку землі, тобто тільки держава може продавати землю, тільки держава може купувати землю", - сказав А.Яценюк.
При цьому він підкреслив, що щодо останнього пункту готовий дискутувати, однак щодо перших трьох - ні.
Як повідомлялося, президент України Віктор Ющенко 24 жовтня 2008 року доручив Кабінету міністрів вжити заходів з невідкладного скасування мораторію на продаж земель сільгосппризначення.
Уряду разом із Радміном АРК та обладміністраціями доручено в місячний термін забезпечити вільний продаж земельних ділянок на аукціонах для реалізації інвестиційних проектів.
За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Поділитися новиною