Спаду економіки в найближчий рік очікують 86% українських компаній — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Спаду економіки в найближчий рік очікують 86% українських компаній

Казна та Політика
464
Вплив економічної кризи на свої підприємства відчули близько 80% українських компаній, а спаду економіки в найближчі 12 місяців очікують 86%, такі результати дослідження "Вплив економічної кризи на українські компанії" оприлюднив у Києві керуючий партнер компанії Ernst&Young в Україні Олексій Кредисов.
За його словами, з 143 опитаних наприкінці жовтня провідних вітчизняних і закордонних компаній, що працюють в Україні, 53% респондентів вважають, що українська економіка продемонструє помірний спад, а 33% вважають, що він буде значним.
У той же час відносно власних перспектив компанії більш оптимістичні: 34% прогнозують свої доходи в наступному році на рівні цього року, а ще 34% очікують їх незначного зниження.
Як відзначив Кредисов, 56% учасників дослідження назвали серед основних проблем, з якими їм довелося зіткнутися останнім часом, скорочення споживчих витрат населення, 53% - затримку платежів, 46% - неприступність кредитних ресурсів і девальвацію, 40% - темпи інфляції.
Для боротьби із кризою 76% опитаних мають намір знизити витрати, 54% - поліпшити керування ліквідністю і фінансовими показниками, 27-28% - провести реорганізацію або скоротити персонал.
Дослідження також показало, що найбільш постраждалими від кризи українські компанії вважають представників сектора фінансових послуг (74% респондентів), нерухомості та будівництва (72%) і металургії та видобувної промисловості (70%). При цьому в 2009 році, на думку 70% опитаних, найгірше буде сектору нерухомості і будівництву.
Крім цього під час дослідження було встановлено, що 65% компаній змінили свої плани з наймання персоналу на найближчі шість місяців. Більшість компаній не планують скорочувати персонал, зокрема, вище керівництво. Однак 10% учасників планують скорочувати середню керівну ланку, 15% - професійний/адміністративний персонал, а 25% - допоміжний персонал і робітників. Ті компанії, які розглядають план скорочення персоналу, у середньому збираються скоротити 18% робітників, 12% професійного/адміністративного персоналу і 9% представників середньої керівної ланки.
Як відзначила керівник групи Human Capital Ольга Горбановська, серед учасників дослідження 27% внесли зміни в політику нарахування заробітних плат, однак трохи менше, ніж половина учасників не планують переглядати заплановане зростання зарплат.
"Більше третини всіх учасників збираються відкласти подальше збільшення зарплат, близько 14% - зменшити заплановане зростання зарплат на рівні 13-14% у середньому і тільки 6% учасників планують знижувати поточні заробітні плати на 19-20% для всіх категорій співробітників", - сказала вона.
У зв'язку з економічною кризою, близько 23% компаній-учасниць планують інші зміни в кадрових політиках і процедурах, з них близько половини збираються змінити валюту деномінування заробітних плат, а дві третини - список пільг, надаваних співробітникам, додала О.Горбановська.
За її словами, 30% компаній-учасниць дослідження планують зробити зміни в програмах навчання співробітників, з них 43% збираються зменшити бюджет програм.
З 143 підприємств, що взяли участь у дослідженні, 18% представляють український бізнес, а 82% - це закордонні компанії. 43% компаній-учасниць огляду представляють великий бізнес (більше 1000 співробітників), 41% - малий бізнес (до 200 співробітників) і 16% - середній бізнес. Компанії, що заповнили анкети, працюють у секторі товарів народного споживання (20%), фінансових послуг (13%), хімічної і фармацевтичної галузі (13%) та інших сферах.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас