2127
Обама переміг на виборах президента у США
Обама переміг на виборах президента США. Він стане першим афроамериканцем-президентом США.
Перемігши в Каліфорнії, Барак Обама зібрав необхідне число голосів виборців. Перемога в Каліфорнії - найбільш густонаселеному штаті США - привела Барака Обаму до перемоги на президентських виборах у США.
Тепер у нього 323 голоси виборців і він подолав планку 270 голосів.
У Джона Маккейна всього 145 голосів виборців. Підбиття підсумків голосування триває, офіційні підсумки по колегії виборців будуть підбиті через кілька днів.
Девід Джерджен, директор Центру з вивчення лідерства при Гарвардському університеті, вважає, що можна констатувати "смерть "ефекту Бредлі", відповідно до якого будь-який кандидат афроамериканського походження в реальності одержує менше, ніж йому обіцяли передвиборні питання.
На виборах в обидві палати парламенту США лідирують демократи.
У Сенаті демократи вже домоглися більшості, одержавши 55 місць. Однак їм не вдасться одержати 60 місць у Сенаті, повідомив радник керівництва Демократичної партії.
Цілком ймовірно, їхнє представництво обмежиться 56-58 сенаторами.
Це означає, що вони не зможуть безперешкодно проводити особливо важливі закони, а також скасувати низку законопроектів, прийнятих у період правління Буша, що викликали крайнє невдоволення в демократичних колах.
У Конгресі демократи контролюють 235 місць проти 199 у республіканців, однак у міру підбиття підсумків у низці штатів, це співвідношення може змінитися до 261-174. Саме такий прогноз пропонує MSNBC.
Невеликою розрадою для республіканців є те, що в Кентуккі на виборах у Сенат переміг дійсний голова республіканців у Сенаті Мітч Макконнелл. Він переміг з невеликою перевагою, набравши 51% голосів.
Відповідно до опитувань громадської думки, проведених CNN, основною проблемою вибору між кандидатами була економіка. Так вважають 62% опитаних американців. Саме провал економічної політики адміністрації республіканців став основною причиною поразки Маккейна на виборах президента.
Про Ірак як основну проблему виборів думають тільки 10%, тероризм - 9% та охорону здоров'я - 9%.
Під час виборів виникли істотні утруднення в роботі машин для голосування. Такі повідомлення прийшли зі штатів Нью-Джерсі і Вірджинія. Повідомлялося про поломки й у Річмонді, столиці штату Вірджинія.
На виборчій дільниці в Математичному і науковому центрі виборцям пропонують паперові бюлетені замість заповнення електронних бланків, однак, як повідомляє CNN, на всіх бюлетенів не вистачає.
Збої в організації голосування можуть пояснюватися тим, що ці вибори можуть стати рекордними за кількістю тих, хто прийшов на вибори. За підрахунками експертів Інституту Брукінгса у Вашингтоні, явка в 2008 році може виявитися на рівні 60-65%. Востаннє американські виборці приходили на ділянки в такій кількості на виборах 1908 року.
Після того, як число виборців від демократів перевищило 270, кандидат від республіканців Джон Маккейн привітав Барака Обаму з перемогою на президентських виборах США. У такий спосіб Маккейн визнав свою поразку.
Виступаючи в Арізоні, Маккейн сказав: "Ми обидва з Обамою любимо Америку і будемо вірно їй служити. Я використаю всі мої можливості, щоб допомогти йому впоратися із труднощами, які стоять перед нашою країною. До цього ж я закликаю всіх вас, мої прихильники".
"Те що ми програли - це моя помилка, моя слабість, а не ваша", - сказав Маккейн виборцям і подякував їм за підтримку. У відповідь юрба стала скандувати "Джон Маккейн! Джон Маккейн!".
"Обама досяг надзвичайного результату. І я аплодую йому", - підкреслив Маккейн.
При словах подяки Маккейна на адресу Сари Пейлін, юрба привітала її тривалими оплесками і схвальними лементами.
Незабаром після виступу Маккейна, Обамі зателефонував діючий президент США Джордж Буш і привітав його з перемогою на виборах. "Ви тільки що встали на один із найбільших життєвих шляхів, які тільки може прожити людина. Вітаю вас і нехай вас як і раніше супроводжує успіх", - сказав Буш.
Виступаючи на мітингу прихильників у Чикаго, Обама закликав країну об'єднатися перед обличчям труднощів, які стоять перед країною.
"Люди повірили, що їхній голос на виборах принесе зміни: республіканці і демократи, білі і темношкірі, гомосексуалісти та гетеросексуали. Ми довели світові, що є не просто набором "червоних" і "блакитних" штатів... Ми - Сполучені Штати Америки. У цей важливий момент - зміни прийшли в нашу країну", - відзначив Обама.
Обама віддав належне своєму суперникові. "Сенатор Маккейн приніс заради нашої країни стільки жертв, що ми навіть не можемо собі уявити. Я маю намір працювати з ним і з губернатором Аляски Сарою Пейлін", - сказав демократ.
"Я б не стояв сьогодні тут перед вами, якби не моя дружина Мішель Обама. Саша і Малія, мої дочки, Я вас люблю більше, ніж ви можете собі уявити. Я шкодую, що моя бабуся не дожила до сьогоднішнього дня", - сказав вибраний президент.
Обама подякував голові свого передвиборного штату Девіду Аксельроду і своїй команді. "Моя перемога належить вам, моїм виборцям, - сказав він. - Я почав свою кампанію без великих грошей і без великої кількості заяв політиків на мою підтримку".
Барак Обама відзначив роль армії США, а також згадав про економічні труднощі, що стоять перед країною. "Я буду чесний з вами, моїми виборцями в тих проблемах, які перед нами стоять", - сказав він. "Уолл Стріт не може процвітати, коли страждають прості люди", - сказав він. "Ті, хто спробують потрясти основи світу, ми завдамо вам поразку", - сказав Обама.
За матеріалами: Газета.Ru
Поділитися новиною