761
ЄС очікує стагнація економіки єврозони в 2009 р
— Казна та Політика
Європейська комісія очікує, що в умовах глобальної фінансової кризи ВВП єврозони знизиться наступного року на 0.1% у порівнянні зі зростанням на 1.2% в 2008 р, при цьому вона не виключає можливості більш значного скорочення економіки, повідомляє Інтерфакс.
Економіки країн Європейського союзу сильно зачеплені фінансовою кризою, що погіршує корекцію на ринку житла в ситуації, коли зовнішній попит швидко знижується, - заявила на цьому тижні комісія, що двічі на рік публікує свої економічні прогнози.
Економіки Німеччини, Франції, Італії наступного року не будуть рости, в Іспанії та Ірландії очікується скорочення ВВП. У Великобританії зниження цього основного показника може скласти наступного року 1%.
Півроку тому Єврокомісія прогнозувала збільшення ВВП єврозони в 2009 році на 1.5%.
Єврокомісія очікує зменшення ВВП єврозони в 3-му кв цього року. Оскільки в 2-му кв економіка Західної Європи також скорочувалася (на 0.2%), єврозона, таким чином, уже офіційно вступає в рецесію (рецесією називають скорочення ВВП протягом двох кварталів підряд). ВВП зменшується також у таких країнах ЄС, що не входять у єврозону, як Естонія, Латвія.
Єврокомісія очікує в 2009 р зменшення інвестицій, збільшення безробіття до 8.4%, збільшення дефіцитів бюджетів країн.
На зустрічі, що пройшла у бельгійській столиці, міністри фінансів ЄС знову відкинули ідею реалізації єдиного набору заходів зі стимулювання зростання, відзначивши при цьому необхідність координації країн при реалізації ними національних програм.
Німеччина, зокрема, готує дворічний план інвестицій і пільг для бізнесу на 50 млрд євро. Європейський центральний банк і Банк Англії, як очікується, знизять на цьому тижні базові процентні ставки.
За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Поділитися новиною