4748
Що Україна пообіцяла МВФ
— Енергетика
Для одержання кредиту МВФ Україна скасує курсовий коридор для гривні, підсилить контроль і підтримку банків і дорівняє ціну на свій газ до вартості "газпромівського".
Верховна Рада в першому читанні прийняла законопроект Президента про "Про першочергові заходи щодо запобігання негативних наслідків фінансової кризи і про внесення змін у деякі законодавчі акти України".
Планується, що депутати розглянуть "антикризовий компромісний" у другому читанні. Прийняття президентського плану є однією з головних умов для одержання Україною кредиту МВФ.
Умови МВФ у вигляді ксерокопій
Чейла Пазарбазола повідомила, що МВФ не буде ставити ніяких часових рамок українським депутатам для внесення змін у законодавство. Але гроші (у випадку позитивного рішення Ради директорів МВФ) Україна одержить відразу. Але не все. Фінансування Міжнародного валютного фонду буде виділятися траншами. "Ключовий обсяг коштів буде доступний для України відразу після ухвалення рішення радою директорів (МВФ)", - сказала вона.
У свою чергу депутати сьогодні сперечалися не тільки про антикризові законопроекти, але й про умови, на яких МВФ надасть Україні гроші. Було відомо, що 16,5 млрд доларів у формі попереджаючого stand by. Це коли кошти можуть бути затребувані позичальником у міру необхідності.
У вівторок голова фінансового комітету Верховної Ради Микола Азаров заявив, що не одержав від уряду відповіді на свій запит щодо умов кредитування МВФ. У блоці Володимира Литвина стверджували, що мораторій на підвищення соцвиплат (що містить президентський антикризовий план) продиктований саме Міжнародним валютним фондом.
З виступу у вечірньому ефірі віце-спікера Миколи Томенка стало відомо, що кредит розрахований на 15 років. Під 4% річних. Томенко уточнив, що з відповідними умовами кредиту ознайомлені Ющенко, Кабінет Міністрів і голова Ради Арсеній Яценюк.
Правда, уже в середу в парламенті депутати активно ксерокопіювали проект меморандуму про економічну і фінансову політику, що погоджений урядом і Національним банком України з Міжнародним валютним фондом. Ці ж копії потрапили в ЗМІ.
Крім того, Україна надала МВФ гарантійний лист із підписами президента Віктора Ющенка, прем'єр-міністра Юлії Тимошенко, голови НБУ Володимира Стельмаха і міністра фінансів Віктора Пинзеника.
Обіцянки гривнею
Відповідно до проекту меморандуму із МВФ, Україна обіцяє вже в 2009 році скасувати коридор для обмінного курсу гривні. І обмежити відхилення офіційного курсу нацвалюти від ринкового на рівні, що не перевищує 2%.
Україна також має намір регулярно проводити валютні аукціони. Планується, що в такий спосіб інтервенції Нацбанку на валютному ринку стануть більш прозорими.
"Будь-які валютні операції з урядом і приватними суб'єктами господарювання будуть здійснюватися за ринковим обмінним курсом. За нашими очікуваннями обмінний курс буде коливатися, однак ми не будемо допускати його різких і неупорядкованих рухів", - цитує документ "Інтерфакс-України".
Також Україна обіцяє скасувати збір з операцій з іноземною валютою. І зняти до кінця жовтня валютно-курсові обмеження на здійснення авансових платежів.
Стельмах підсилився. Порошенка "урізали"
Для відновлення фінансової стабільності в банківському секторі експерти МВФ рекомендують Україні вирішити проблему "Промінвестбанку".
Також підвищити розмір компенсацій по банківських депозитах через Фонд гарантованих вкладів удвічі - до 100 тисяч гривень. Після уповільнення відтоку депозитів, Кабмін повинен зняти обмеження на їхнє дострокове зняття.
Нацбанк повинен впровадити попереджувальні заходи щодо забезпечення ліквідності при посилення банківського моніторингу і нагляду.
За інформацією РБК-Україна, експерти МВФ рекомендують Кабміну впровадити систему "частого побанківського моніторингу активів і пасивів, профілів терміновості, у тому числі банківських депозитів, ліквідних активів, міжбанківських операцій, іноземних кредитних ліній і пролонгації боргу. У випадку ознак погіршення фінансових умов у будь-якому банку Кабмін повинен ініціювати спеціальні виїзні інспекції, діагностування причини фінансових труднощів і погоджувати з менеджментом банку план реструктуризації з метою вирішення проблем, які лежать в основі погіршення".
Також МВФ радить Департаменту банківського нагляду НБУ встановити тісні контакти з національними спостережними органами іноземних банків і домовленість із ними про обмін інформацією про діяльність іноземних банків. НБУ радять розширити обсяг розкриття деталізованої фінансової інформації щодо індивідуальних банків.
За інформацією Українських Новин, Україна і МВФ також домовилися урізати в правах Раду НБУ і продовжити термін, на який обирається голова Центробанку.
Український газ буде коштувати як "газпромівський"
У проекті меморандуму експерти МВФ також вимагають від України забезпечити фінансову стабільність НАК "Нафтогазу" і прозорість його роботи. Зокрема "Нафтогаз" повинен якомога швидше опублікувати звіт про аудит за 2007 р.
Для поліпшення фінстановища державного монополіста, Україні рекомендується до кінця 2011 року зрівняти ціни на газ внутрішнього видобутку і ціни на імпортний газ. При цьому, цей процес повинен стартувати вже з 1 грудня поточного року.
Також у проекті меморандуму зазначено, що дотування теплових комунальних підприємств за імпортний газ повинно припинитися 1 липня 2010 року. Тому, тарифи будуть коректуватися щокварталу.
За матеріалами: Proua.com
Поділитися новиною