Ціни на зерно в Україні можуть продовжити зниження під тиском великої внутрішньої пропозиції і невисокого світового попиту — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Ціни на зерно в Україні можуть продовжити зниження під тиском великої внутрішньої пропозиції і невисокого світового попиту

Аграрний ринок
1839
Ціни на зерно в Україні, що помітно впали останнім часом, швидше за все, продовжать знижуватися, вважають аграрні аналітики.
"Ми не очікуємо збільшення внутрішніх цін на зерно найближчим часом, а навпаки не виключаємо подальшого їхнього зниження", - сказала агентству "Інтерфакс-Україна" аналітик аналітичного центру "Украгроконсалт" Єлизавета Малишко в середу.
Як відзначають експерти, обвал внутрішніх цін на зерно, що спостерігається останнім часом, викликаний декількома факторами: великою внутрішньою пропозицією, зниженням світового попиту і фінансовою кризою.
За даними "Украгроконсалта", якщо на початок вересня ціни пропозиції на пшеницю 3-го класу в Україні в середньому становили 1265 грн/тонна, то вже на 10 жовтня - 1200 грн/тонна, а на третю декаду жовтня - 780 грн/тонна. Вартість фуражної пшениці за два тижні жовтня впала з 670 грн/тонна до 580-600 грн, кукурудзи - з 665 грн/тонна до 450-500 грн/тонна.
"На ринку фуражної пшениці зниження цін триває, що вивело ціновий рівень на найнижчу за останні три сезони позначку. Найближчим часом ціни, швидше за все, продовжать рух до нових рекордних мінімумів", - вважають аналітики компанії "Проагро".
Подальше зниження цін експерти компанії також прогнозують на інші зернові культури.
За словами аналітиків, аграрії, не маючи можливості залучати кредитні кошти, на проведення осінньо-польових робіт, змушені продавати наявне в них зерно. При цьому, внутрішні покупці не поспішають закуповувати зернові, раніше сформувавши певні запаси, а зернотрейдери - практично призупинили укладання нових контрактів через слабкий зовнішній попит.
Експерти вважають, що активізувати експорт українського зерна може різке ослаблення, що спостерігається в цей час, курсу гривні відносно долара, але за умови збільшення попиту на світових зернових ринках. Однак, за їхніми словами, це поки на найближчу перспективу не передбачається.
"Зростання курсу долара в Україні може вплинути на експорт зерна тільки в тому випадку, якщо виросте світовий попит", - сказав керівник аналітичної служби компанії "АПК-Інформ" Родіон Рибчинський.
Як повідомлялося, Міністерство аграрної політики прогнозує врожай зерна цього року на рівні 49,7 млн тонн (в обліковій вазі) проти торішніх майже 29,3 млн тонн.
За оцінками експертів, пропозиція зерна в поточному маркетинговому році більш ніж удвічі перевищує внутрішню потребу.
Днями громадські організації агропромислового комплексу звернулися до прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко із проханням вжити заходів із врегулювання цінової ситуації на зерновому ринку.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас