Вторинний ринок житла: ціни на боці покупця — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Вторинний ринок житла: ціни на боці покупця

Нерухомість
7161
Останні п'ять років правила гри на вторинному ринку нерухомості диктували продавці. Вони встановлювали ціну продажу, відмовлялися торгуватися з покупцями і не платили комісійні ріелторам. Протягом останнього місяця все перевернулося з ніг на голову.
Ринок покупця. Торг доречний
Тепер на ринку правлять покупці. І головний їх козир - нечисленність. Якщо раніше на перегляд до власника однокімнатної квартири записувалися в чергу, зараз він демонструє привабливості своєї квартири в найкращому разі раз на місяць.
Головна особливість сьогоднішньої ситуації на "вторинці" - обов'язкова приписка наприкінці кожного оголошення про продаж фрази "торг доречний". Продавці не тільки згодні торгуватися з потенційним покупцем, вони до цього прагнуть, оскільки утримати його можна тільки істотним зниженням ціни. "Якщо покупець дійсно зацікавився квартирою, у нього є всі шанси сторгуватися із продавцем і знизити вартість на 3-5%", - говорить Лідія Ряжських, начальник відділу житлової нерухомості компанії "Траєкторія".
Аргументами щодо ціни
При торзі з продавцем ріелтори зараз називають п'ять найбільш ходових аргументів:
- нагадати, що ринок переживає глибоку стагнацію,
- згадати про прогнозований у найближчому майбутньому обвал цін,
- акцентувати увагу на тому, що вибір квартир зараз найбагатший,
- запитати у продавця у лоб: "Так вам потрібні чи гроші ні?".
Найсильнішим аргументом у торгах був і залишається факт наявності всієї суми на руках у покупця, підкреслює Анатолій Топол, виконавчий директор агентства нерухомості "Кияни".
У процесі торгу головне не переборщити, інакше можете назавжди втратити можливість придбати привабливий для себе варіант квартири. "Процес торгу не припускає категоричних формулювань", - попереджає Топол. І уточнює: "Якщо квартира виставлена на продаж за 120 тис. у.о., безглуздо після 5-хвилинного знайомства з її продавцем безапеляційно заявляти, що дасте за неї 90 тис. і ні центом більше. Таких покупців зазвичай відразу виставляють за двері".
Хто й на чому скидає
В "Траєкторії" розповідають, що зараз охоче скидають у ціні продавці об'єктів, які перебувають у заставі в банку: "Ціна заставної квартири залежить від ситуації, в якій знаходиться позичальник, тобто від того, наскільки терміново йому потрібно продати квартиру: чи потрапив він під штрафні санкції у фінансовій установі, чи виставлена квартира на торги або позичальник просто вирішив продати квартиру з метою покупки більшої площі".
За словами фахівця, більшу частку заставних квартир продають позичальники через неплатоспроможність, щоб скоріше розрахуватися зі своїми боргами. Такі квартири виставляють на продаж вже на 10-15% дешевше, ніж на ринку, а під час їх перегляду можна знизити ціну ще на 0,5-1,5%. У результаті в грошовому вимірі виходить кругленька сума знижки (від 10 до 20 тис. у.о.).
Також легко торгуватися з продавцями квартир у новобудові, яка ще не введена в експлуатацію. Якщо забудовники помітно знижують ціну на квадратні метри житла, то й з приватним інвестором (власником квартири) можна домовитися про знижку мінімум в 5-7%.
Найменш схильні скинути продавці, в яких йде "ланцюжок", тобто продаж своєї квартири з наступною покупкою іншої. Такі люди "підв’язані" до ціни квартири, що купують, тому неохоче підтримують покупця в процесі торгу.
Однак на квартири класу "еліт" подібні "потурання" з боку продавця не поширюються. "На вартості цих квартир не позначилася криза ліквідності, і ціни залишаються стабільними. Також потрібно розуміти, що власники таких квартир - люди достатньо забезпечені, з доходом вище за середнє і не задаються метою продати квартиру будь-що-будь. Їм є де жити, тому добре поторгуватися при перегляді таких квартир навряд чи вдасться", - впевнена Тетяна Яковенко з "Траєкторії".
Також як і раніше неохоче торгуються продавці комерційної нерухомості, особливо якщо мова йде про професійні торговельні, офісні приміщення, які можуть приносити високий доход їх власникам від здачі приміщень в оренду. Адже, відповідно до досліджень аналітиків ринку нерухомості, ставки оренди комерційної нерухомості продовжують збільшуватися в середньому на 1,5-2,7% щомісяця.
Як продати дорожче
Та все-таки продавець житла навіть у нинішніх умовах ринку може мінімізувати свої втрати при продажі. Найголовніше, радять ріелтори, грамотно аргументувати заявлену ціну продажу та акцентувати увагу покупця на плюсах продаваного житла. А знайти свої принадності, як виявляється, можна навіть у старій "хрущівці". Кажіть про те, яка вона тепла, побудована не з холодної панелі, як, наприклад "чешка", а з теплої цегли і т.д.
Не забудьте про об'єкти інфраструктури, які можуть знаходитися неподалік від будинку продавця: якщо покупці - сімейні люди з маленькою дитиною, нагадайте, наскільки зручно мати поруч із будинком дитячий садок, школу, поліклініку, супермаркет, радять фахівці з нерухомості.
Ольга Полякова
За матеріалами:
газета Сейчас
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас