Експерт: Мінфін не може зацікавити інвесторів облігаціями внутрішньої держпозики внаслідок їх низької прибутковості


Експерт: Мінфін не може зацікавити інвесторів облігаціями внутрішньої держпозики внаслідок їх низької прибутковості

Міністерство фінансів України не може зацікавити інвесторів облігаціями внутрішньої держпозики (ОВДП) внаслідок їхньої низької прибутковості.

Таку думку РБК-Україна висловив аналітик інвесткомпанії Foyl Securities Володимир Габріелян.

Він відзначив, що прибутковість ОВДП на первинних аукціонах не перевищувала 17,5-18%, тоді як облігації інших емітентів з аналогічним періодом обігу на вторинному ринку мали прибутковість 20-22%. У зв'язку із цим в 2008 р. уряду вдалося залучити близько 1,4 млрд грн замість запланованих 7,7 млрд грн, підкреслив експерт. Проте, за рахунок штучної підтримки попиту на ОВДП із боку держбанків, а також за рахунок виконання держбюджету із профіцитом протягом останніх 9 міс. Мінфін мав можливість не збільшувати прибутковість по ОВДП.

Нагадаємо, що 20 жовтня на засіданні РНБО було ухвалено рішення про створення державного стабілізаційного фонду, наповнення якого передбачається за рахунок надходжень від приватизації, а також від випуску ОВДП. Крім того, як раніше повідомляв голова Мінфіну Віктор Пинзеник, за рахунок випуску ОВДП уряд має намір покривати дефіцит держбюджету-2008.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:Мінфін України
В Контексті Finance.ua
Опитування