Просвіту не видно


Протягом торговельної сесії понеділка ринок демонстрував чітко виражену негативну динаміку торгів. В остаточному підсумку індекс ПФТС зафіксувався на рівні 222,26 індексного пункту (3,73%).

На думку фінансового аналітика компанії "Альфа Капітал Україна" Дениса Шаврука, вільне падіння українського фондового ринку продовжилося на тлі повної відсутності покупців і попиту на акції: "Дефіцит грошей відсунув інвестиції в акції на останній план у пріоритетних планах витрати коштів домогосподарств і викликав ланцюгову реакцію скорочення позицій інституціональних інвесторів". При цьому, вважає експерт, штучні вливання ліквідності з боку держави не в силах зупинити цей процес.

"Істотний вплив на поведінку індикатора ринку зробило падіння котирувань Маріупольського заводу важкого машинобудування (-36,13%), Сумського НПО ім. Фрунзе (-13,38%) і ММК ім. Ілліча (-12,70%)",- розповідає аналітик "Тект Ессет Менеджмент" Тамара Манукьян.

У той же час найбільше зростання в індексному кошику продемонстрували котирування акцій "Азовсталі" (+10,84%) та "Райффайзен Банку Аваль" (+8,86%). "До списку акцій, які активно розпродавалися з міркувань їх високої ліквідності, потрапили "Західенерго", Крюковський вагонзавод та "Укрнафта",- говорить Денис Шаврук. - Акції менш ліквідних емітентів катастрофічно втрачали в ціні при найменших спробах продажу".

Дивлячись на високу залежність вітчизняного фондового ринку від тенденцій світових торговельних майданчиків (значення кореляції минулого тижня склало 0,79), аналітики прогнозують, що на цьому тижні його поведінка буде спрямована в негативну зону. "Цьому будуть сприяти оголошення даних щодо ВВП США в третьому кварталі, - припускає Манукьян. - Швидше за все, не порадують учасників ринку й інші макроекономічні індикатори з США, вихід яких намічено на цей тиждень".

Деяке пожвавлення в настрої учасників ринку повинен привнести виступ глави Федеральної резервної системи (ФРС) США Бена Бернанке з приводу подальшого зниження дисконтної ставки. Проте, вважає Шаврук, стабілізації на фондовому ринку складно очікувати до моменту появи будь-якої чіткості з курсом національної валюти, тому що на додаток до втрат у вартості акцій інвестори побоюються втрат від зниження курсу гривні. "Імовірно, єдиним фактором, здатним якось змінити ситуацію, є досягнення консенсусу в Раді з пакету антикризових заходів", - резюмує він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Фондовий ринок
Все, що ми знаємо про:ПФТС
В Контексті Finance.ua
Опитування