Гривня буде зміцнюватися кредитом МВФ — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Гривня буде зміцнюватися кредитом МВФ

Казна та Політика
5029
16,5 мільярда доларів кредиту від МВФ повинні вирішити два головні питання: по-перше, допомогти Нацбанку в підтримці курсу гривні, по-друге, зняти проблему з величезним корпоративним боргом. До слова, за наступних 14 місяців українським компаніям і банкам необхідно погасити понад 25 мільярдів доларів зовнішніх боргів, більшість із яких пролонгувати або рефінансувати компаніям і банкам навряд чи вдасться.
"Цей кредит дає більше гнучкості НБУ в його політиці з підтримки банків і регулювання валютного курсу. А куди саме підуть ці гроші, залежить від стану нашої банківської системи в наступному році, - говорить аналітик інвесткомпанії "Сократ" Михайло Сальников. - Якщо там будуть проблеми, то більшість ресурсів отриманих від МВФ, направиться на підтримку банків через кредитування. Якщо в системі буде все нормально, тоді основну частину ресурсів він направить на стабілізацію курсу гривні".
Долар подешевшає
На думку банкірів, кредит від МВФ зміцнить курс гривні з нинішніх "6 і більше" до 5,5 гривні за долар.
"Думаю, що з першим кредитним траншем, наприклад, 3 мільярди доларів, весь ажіотаж навколо нестачі валюти в Україні буде знятий. Курс повернеться до 5,5 гривні за долар, а пізніше він може знизитися і до 5,2", - прогнозує директор департаменту казначейства банку УБРП Віктор Єрасов.
З ним погоджується голова правління Терра Банку Сергій Щербина. "Кредит від МВФ - це більш гарне посилання для відновлення довіри банківській системі. Думаю, що з його допомогою НБУ зможе повернути курс на рівень 5,5 гривні за долар", - говорить банкір.
Політики можуть усе зіпсувати
Втім, поки що ні міжбанківський, ні готівковий валютний ринок України не відреагували на новину про багатомільярдний кредит. Так, курс продажу долара на міжбанку вчора залишився на рівні 6,2 гривні за долар.
На думку Віктора Єрасова, це пов'язано з тим, що в Україні зараз дуже складна політична ситуація і пророкувати однозначно, коли парламентарії приймуть потрібні для одержання кредиту закони, практично неможливо.
Проте економісти розраховують на одержання від МВФ першого траншу вже цього року.
"Не виключаю, що якщо законопроекти не будуть прийняті, МВФ може піти на поступки в умовах фінансової кризи та виділити 20-30% від суми кредиту при наданні гарантій того, що ці законопроекти будуть прийняті трохи пізніше", - вважає Сальников.
Таїсія Герасимова
За матеріалами:
Діло
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас