Росія: Біржові канікули можуть допомогти зупинити падіння, якщо вжити в цей час системно значимі заходи


Росія: Біржові канікули можуть допомогти зупинити падіння, якщо вжити в цей час системно значимі заходи

Біржові канікули можуть допомогти зупинити падіння ринку, якщо під час їхньої дії вжити системно значимі заходи, таку думку висловили агентству "Інтерфакс-АФІ" учасники російського ринку.

Професор економіки Нью-Йоркського університету Нуріель Рубіні, що пророчив фінансову кризу в 2006 році, у четвер висловив думку, що сотні хеджевих фондів можуть розоритися, і регуляторам різних країн, можливо, доведеться закрити фінансові ринки на тиждень або більш тривалий термін, оскільки фінансова криза змушує інвесторів спішно продавати активи. Він вважає, що зараз на світових ринках відбувається абсолютна паніка, і в майбутньому буде масовий продаж активів, а сотні хеджевих фондів луснуть.

Учасники російського ринку не виключають, що тимчасове закриття фінансових ринків - введення біржових канікул - не виключено.

"Просте закриття ринку на тиждень не змінить ситуацію. Для запобігання падіння потрібно, щоб у цей тиждень регулятори вживали додаткових заходів", - вважає голова РТС Роман Горюнов.

Генеральний директор ФБ ММВБ Олексій Рибніков згодний зі своїм колегою.

"Якщо закрити ринок й у цей період часу прийняти системно значимі рішення і реалізувати їх - довести до системи гроші, реструктуризувати бізнес або ввести нове регулювання, то, напевно, зупинити торги треба, тому що паровоз на ходу не перелаштувати. А якщо просто закрити і нічого не робити, то сенсу не буде ніякого", - говорить Рибніков.

Він переконаний, що якщо західні регулятори закриють ринок, то вони зроблять це не через падіння цін, а через намір вжити якісь заходи.

"Питання: які конкретно?. Я думаю, що коли буде зрозуміло, навіщо вони закривають ринки і що планують у цей час робити, то наш регулятор теж може цілком усвідомлено вирішити закрити наш ринок", - відзначив Рибніков.

Голова НАУФОР Олексій Тимофєєв також вважає, що самі по собі біржові канікули не є вирішенням проблеми падіння ринків. На його думку, у цей час можуть вживатися заходи, пов'язані з альтернативними формами забезпечення попиту на цінні папери за рахунок держави, що залишилася єдиним джерелом коштів.

Він не зміг назвати, які саме заходи може вжити російський регулятор. На думку Рибникова, ФСФР уже прийняла основні рішення, які могла.

Раніше прем'єр-міністр Італії Сільвіо Берлусконі розбурхав світові ринки заявою, що світові лідери обговорюють припинення торгів. Акції почали дорожчати, але він відкликав свою заяву.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua