Карткові ігри — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Карткові ігри

Фінтех і Картки
1225
Московська влада збирається випустити для дітей шкільного віку спеціальні картки, схожі на кредитні. Їх можна використовувати як проїзний квиток у транспорті або як вхідний до школи, також ними можна розплачуватися в шкільній їдальні. Батьки ж, одержуючи з них виписки, завжди будуть у курсі: чи була дитина в школі й що вона там їла.
У проекті вже задіяна 191 школа, інші "підключаться" наступного навчального року, для чого буде витрачено 4 млрд. руб. Але чи так потрібні ці картки, якщо багато чого з того, для чого вони призначені, у життя втілити надзвичайно важко й дорого?
Взяв компот... Введи пін-код!
Тепер, щоб потрапити до школи, треба пред'явити цю саму карту. Вона іменна, містить всі необхідні відомості про учня. Система починає працювати, як тільки школяр переступає поріг, для чого прикладає карту до устрою на вході, який зчитує. Він автоматично фіксує вхід і вихід, тому кожен батько, подзвонивши класному керівникові, може довідатися, коли дитина покинула школу й чи була там взагалі. У майбутньому планується ввести послугу моментального оповіщення тат і мам sms або електронною поштою про пересування чада.
Такий тотальний контроль виявився не до душі старшокласникам, які побачили в цьому обмеження своєї свободи. Багато хто важко звикали до того, що в кишені немає готівки. Та у їдальні вона й не потрібна. Там стоїть спецобладнання - інформаційні кіоски, де школяр може подивитися меню й вибрати блюдо. Дитина, як й у випадку з проходом до школи, прикладає картку до устрою, що зчитує, у буфетниці з'являються дані про кошти, виділені на харчування. Пильні батьки мають можливість одержати роздруківку повного раціону дитини за день. До списку входять найменування кожного блюда, час, коли воно було з'їдено, і витрачена сума. Щоб чадо не нагодувало всіх однокласників і відразу не витратило більшу частину грошей, можна встановити в карті обмеження.
"Діти часто гублять або забувають карти, нікуди від цього не дітися, - розповідає начальник відділу учбово-методичного центра Департаменту освіти Москви Олена Марюшкина. - Якщо дитина забула свій пропуск, зламала його або загубила, то дирекція повідомляє йому пін-код. За ним можна входити до навчального закладу, виходити з нього, харчуватися в їдальні, поки не випустять нову карту. Заміна триває днів десять, максимум - два тижні".
Робота над помилками
Оскільки експеримент із впровадження карт у шкільні маси почався недавно, не обійшлося без проблем. Наприклад, у деяких школах Північно-Західного округу учні розплачувалися картами з нульовим балансом, потім батькам довелося віддавати банку великий борг.
В інших школах обладнання закуплене, картки випущені, але лежать у директора, оскільки вчителі вирішили не освоювати нову систему. Іноді на прохідний або в буфеті виникають черги: хтось з дітей довго не може знайти карту в рюкзаку або сумці. Є проблеми й для батьків - у декількох відділеннях банку брали відсотки за переказ грошей. На жаль, метрополітен та "Мосміськтранс" поки не включилися в проект. А підтримка була б дуже до речі. Адже багато хто, особливо старшокласники, буває, добираються до школи на декількох видах транспорту.
"Такі складності й протиріччя неминучі, варто це розуміти, - пояснює голова комісії Мосміськдуми з науки та освіти Євгеній Бунімович. - На мій погляд, проект перспективний. Він дає школі безліч переваг: це посилення безпеки (вхід і вихід зі школи здійснюється за електронним пропуском), легкість у здійсненні контролю за дітьми, а ще карта вирішує вічне і дуже хворобливе питання шкільного рекету. У дітей просто нема чого відбирати, картки іменні, зареєстровані, тому чужій дитині не знадобляться. І ще один момент. У проекті "Карта учня" зайнятий тільки один банк. Сподіваюся, поки. Тому й виникли непорозуміння з відсотками за переказ на картки грошей. Тепер таких проблем немає - покласти кошти можна без комісії, наприклад, у поштових відділення. Думаю, до проекту повинні підключитися й інші банки, щоб у батьків був вибір. У майбутньому використовувати карту можна буде не тільки при оплаті харчування й проїзду, вона буде діяти й у музеях, і у виставочних залах. Можливо, на картку будуть заносити більше відомостей про учня, наприклад, групу крові, реакцію на алергени, адресу, телефон та ін. Важливо, щоб така інформація була під захистом".
До речі
Незабаром російські двієчники не зможуть приховувати від батьків свою успішність. Тати та мами будуть перевіряти електронні щоденники своїх чад. Учбово-методичний центр Департаменту освіти Москви пропонує всім школам створити на своєму сервері персональні сторінки, де будуть вивішувати розклад занять, домашні завдання та оцінки. Батьки одержать пароль і логін і зможуть дізнаватися про все у будь-який зручний для себе час. Правда, поки в експерименті бере участь небагато навчальних закладів.
Інна Алейникова, Юлія Балашова
За матеріалами:
АіФ
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас