Держкоматомрегулювання порушує Цивiльний процесуальний кодекс України — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Держкоматомрегулювання порушує Цивiльний процесуальний кодекс України

95
Сьогоднi в Печерському мiсцевому судi м. Києва вiдбулася спiвбесiда з представниками ВГО “Громадський контроль” та Державного комiтету ядерного регулювання України по скарзi Сергiя Конюхова щодо позбавлення НАЕК “Енергоатом” лiцензiй на будiвництво Хмельницької та Рiвненської АЕС (ХАЕС-2/РАЕС-4). На порушення статтi 248-4 Цивiльного процесуального кодексу України дiя оскаржуваних лiцензiй компанiї “Енергоатом” i, вiдповiдно, будiвництво ХАЕС-2/РАЕС-4 не були призупиненi на час розгляду скарги в судi.
Суддя Печерського суду Олена Умнова зустрiлася з представником ВГО “Громадський контроль” Сергiєм Конюховим, який вимагає анулювати лiцензiї компанiї Енергоатом на будiвництво атомних станцiй та припинити добудову ХАЕС-2/РАЕС-4, i Першим заступником голови Державного комiтету ядерного регулювання України Оленою Миколайчук.
Як з’ясувалося пiд час спiвбесiди в судi, Державний комiтет ядерного регулювання України вiдмовився виконати статтю 248-4 ЦПК України, яка передбачає зупинення дiї оскаржуваного рiшення, в тому числi лiцензiй на будiвництво АЕС, на час розгляду скарги в судi. Представник Держкоматомрегулювання Олена Миколайчук вiдмовилася вiд коментарiв щодо цього факту. В свою чергу суддя Олена Умнова зазначила, що не вважає доцiльним виконання статтi 248-4 ЦПК України i призупинення дiї лiцензiй на будiвництво ХАЕС-2/РАЕС-4, оскiльки строк розгляду скари в судi незначний. Таким чином суддя О.Умнова неправомiрно вiдмiнила дiю цивiльно-процесуального законодавства i санкцiонувала порушення ЦПК України при добудовi ХАЕС-2/РАЕС-4.
Розгляд самої скарги С.Конюхова по сутi призначений в Печерському мiсцевому судi м. Києва на 5 вересня, проте вже сьогоднi, з огляду на поведiнку суддi Олени Умнової, у Голови Комiтету екологiчного контролю ВГО “Громадський контроль” Сергiя Конюхова виникають сумнiви щодо об’єктивностi та повноти майбутнього розгляду його скарги в судi.
Будiвництво ХАЕС-2/РАЕС-4 ведеться на пiдставi лiцензiй без позитивних висновкiв державних експертиз, чим порушується чинне законодавство України. 16 серпня 2002 року Сергiй Конюхов звернувся до Печерського мiсцевого суду з вимогою скасувати виданi компанiї “Енергоатом” лiцензiї на добудову ХАЕС-2/РАЕС-4 як незаконнi. Згiдно зi статтею 248-4 ЦПК України, дiя оскаржуваних лiцензiй на будiвництво i, вiдповiдно, сама добудова ХАЕС-2/РАЕС-4 мала бути призупинена 19 серпня на час розгляду скарги в судi. Але добудова АЕС продовжується, а суддя Печерського суду О.Умнова i Державний комiтет ядерного регулювання України вiдмовляються виконувати вимоги ЦПК України.
За матеріалами: Комітет Нацбезпеки України
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас