Японський фондовий ринок обвалився майже на 10%


Японський фондовий ринок обвалився майже на 10%

Японський фондовий ринок у п'ятницю 24 жовтня обвалився майже до 10% на тлі негативних корпоративних новин від провідних компаній і різкого зміцнення національної валюти відносно долара і євро.

Ієна торгується біля тринадцятирічних максимумів проти долара і шестирічних максимумів проти євро через відмову багатьох інвесторів від carry trade в умовах нестабільності на фінансових ринках та очікувань зниження врахованих ставок центробанками провідних країн світу. Зміцнення ієни негативно відображається на акціях провідних японських експортерів, тому що попит на їхні товари за кордоном знижується через подорожчання продукції. На цьому тлі серед аутсайдерів опинилися акції виробників електроніки та автовиробників.

Не залишилися без уваги і корпоративні новини. Додатковий негативний імпульс котируванням виробників електроніки додало зниження одним з лідерів галузі - Sony Corp -прогнозу операційного прибутку на поточний фінансовий рік на 57%. Негативно на котирування високотехнологічних компаній вплинуло зниження аналітиками з UBS AG прогнозу вартості акцій на найближчі 12 місяців виробника фото- , відео- і оргтехніки Canon і виробника оргтехніки Ricoh Co. На цьому тлі подешевшали акції: Sony Corp (-12,94%), Panasonic Corp (-12,03%), NEC Corp (-11,26%), Canon Inc (-12,62%), Ricoh (-13,78%).

Інший провідний експортер - Toyota Motor Co. - повідомив про перше за останні 7 років квартальне зниження обсягу продажів автомобілів. Обсяг продажів компанії в III кварталі знизився на 4,3% у порівнянні з минулим роком. На цьому тлі подешевшали акції Toyota Motor Corp (-6,43%), Honda Motor Co Ltd (-5,69%), Nissan Motor Co Ltd (-5,36%), Mazda Motor Corp (-9,09%).

За підсумками торгів, індекс Nikkei 225 знизився на 9,6% до 7649,08 пункту; Topix - на 7,52% до 806,11 пункту.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua