1025
Дешевий іноземний метал змусить українських металургів знизити ціни
Дешевий імпорт турецького, польського та російського металу змусить українських металургів знизити ціни на внутрішньому ринку більш ніж на 40%
З початку року поставки імпортного металу в Україну виросли на 62%. За підсумками січня-вересня на вітчизняний ринок завезено 834 тисячі тонн іноземного прокату. Такі дані на "Метал-Форумі. Україна-2008" оприлюднив президент Української асоціації металоторговців (УАМ) Андрій Федосєєв. За його даними, збільшення імпорту пов'язане з небажанням вітчизняних металовиробників знижувати ціни на внутрішньому ринку, при тому що експортні ціни істотно впали. Цим активно користуються іноземні конкуренти.
Федосєєв переконаний, що до кінця цього року ситуація зміниться і ціни українських заводів-виготовлювачів арматурного прокату в Україні знизяться до 500-530 доларів за тонну з урахуванням ПДВ. Сьогодні ж, за даними УАМ, ціна українських арматур на внутрішньому ринку становить не менше 820-830 доларів за тонну. У той же час на експорт ця ж продукція йде по 500-520 доларів.
Представник асоціації підкреслив, що роль регулятора цін на внутрішньому ринку виконають незалежні металотрейдери. Вони активно ввозять у країну дешеву металопродукцію з Туреччини, Росії, Казахстану, Польщі. "Що стосується Китаю, то він не стане основним імпортером металу для України, занадто великі строки доставки не дозволяють працювати з китайськими виробниками в умовах цін, що постійно знижуються, на ринку металу", - додав Федосєєв.
У свою чергу металургійні підприємства мають намір захищатися від дешевого імпорту. Уже сьогодні на зустрічі із прем'єр-міністром вони мають намір ініціювати антидемпінгові розслідування відносно закордонних конкурентів. Хоча здійснити цю стратегію їм буде непросто. Так, генеральний директор ТОВ "Метінвест Україна" (афілійований металотрейдер групи "Метінвест") Олег Ольшанський переконаний, що антидемпінгові розслідування проваляться. "Буде вкрай складно довести, що імпортна продукція реалізується в Україні за дійсно демпінговими цінами, а не за цінами, що реально сформувалися на світовому ринку", - відзначив він.
Ще однією проблемою для українських металургів є низька якість їхньої продукції. Представники провідних метизних підприємств скаржаться, що якість вітчизняної катанки не відповідає вимогам сучасного обладнання для виробництва металовиробів. Проте, говорячи про можливу експансію імпортного металопрокату в Україну, гендиректор Укрпромзовнішекспертизи Володимир Власюк у коментарі "Делу" відзначив, що "збільшення обсягів імпорту може відбутися винятково за рахунок більш низької ціни металопродукції, що можуть собі дозволити закордонні виробники. Якість української продукції цілком нормальна, і вона не вплине на цей процес".
За матеріалами: Діло
Поділитися новиною