4707
Експерт: НБУ плавно переходить до політики поступового послаблення гривні
Курсова динаміка долара та обсяги інтервенцій НБУ на міжбанківському валютному ринку, які є недостатніми для повного задоволення існуючого попиту, доводять, що регулятор плавно переходить до політики поступового ослаблення гривні. Таку думку висловив аналітик Блоку Казначейства та Ринків Капіталу "Альфа-банку" Олександр Веденеєв.
При цьому аналітик припустив, що найімовірніше дана динаміка задовольняє НБУ, дозволяючи йому зрівноважити платіжний баланс, що значно погіршав через кризу металургійного сектору. Крім того, дане рішення, можливо, знаходиться під пресингом рекомендацій місії МВФ, яка прибула до України для розгляду питання про надання кредиту stand-by. "Ми припускаємо, що Нацбанк змінить рівень підтримки з раніше оголошеного 5,1 грн/дол. до верхньої межі коридору - 5,35 грн/дол. Це підтверджує сьогоднішнє котирування на продаж долара Нацбанком, підвищеній з 5,1 грн/дол. до 5,25 грн/дол.", - відзначив він.
Разом з тим, О.Веденеєв упевнений, що в майбутньому активніші інтервенції НБУ, спрямовані на повернення гривні у встановлені межі валютного коридору і задовольняючі існуючий надмірний попит, дозволять курсу відкататись до верхньої його планки - 5,35 грн/дол. "Проте, у разі продовження незначних обсягів продажу долара Нацбанком можна буде спостерігати подальше висхідне "ралі" по парі гривня/долар", - вважає аналітик.
Говорячи про причини зростання курсу долара на міжбанку останніми днями, О.Веденеєв відзначив, що багато в чому цьому посприяла постанова НБУ, яка зняла обмеження на покупку валюти для авансових платежів за імпорт. "Значна кількість заявок на покупку долара, явно переважаюча над кількістю заявок на продаж, вилилось в істотне зростання котирувань", - резюмував він.
За матеріалами: РБК-Україна
Поділитися новиною