563
Білорусія звернулась у МВФ з проханням про виділення кредиту на 2 млрд дол.
— Кредит&Депозит
Уряд і Національний банк Білорусії кілька днів тому звернулися в раду директорів Міжнародного валютного фонду (МВФ) із проханням про надання резервного кредиту на $2 млрд.
Начальник управління інформації Національного банку Білорусії Анатолій Дроздов підтвердив агентству "Інтерфакс-Захід" факт звернення у МВФ за стабкредитом на $2 млрд.
"Немає нічого дивного в тому, що в умовах, коли фінансова криза серйозно зачепила економіки країн-сусідів, Національний банк Білорусії вживає превентивні заходи для створення подушки безпеки і забезпечення безперебійної роботи економіки, збереження темпів її розвитку", - сказав А.Дроздов.
За його словами, із цією метою НББ також розглядає можливість залучення позик від центробанків і комерційних банків інших країн. "Ціль запозичень одна - створити подушку безпеки", - підкреслив представник НББ.
Раніше міністр фінансів РФ Олексій Кудрін повідомив про принципове рішення виділити Білорусії стабкредит уряду РФ на $2 млрд двома траншами - по $1 млрд в 2008 і 2009 р.
У грудні 2007 року уряд Росії виділив Білорусії стабкредит на $1,5 млрд.
Білорусія на початку 2004 року заявляла про свою відмову проводити подальші переговори із МВФ про виділення резервних кредитів.
Золотовалютні резерви (ЗВР) Білорусії, розраховані за національною методикою, у січні-вересні 2008 року знизилися на 1% - до $4 млрд 944,3 млн. У тому числі у вересні ЗВР скоротилися на 11,8% після зменшення на 1,4% у серпні. Тим часом, за підсумками січня-серпня відзначалося зростання ЗВР на 12,2% - до $5,6 млрд.
ЗВР Білорусії за стандартами МВФ на 1 жовтня 2008 року склали $4 млрд 119,9 млн, скоротившись у вересні на 10%, за 9 місяців - на 1,5%.
Різке зменшення ЗВР у вересні пов'язане з підсиленою за рахунок сезонних факторів тенденцією зростання попиту на інвалюту з боку підприємств, що змушує Нацбанк Білорусії продавати резерви на внутрішньому ринку для підтримки стабільності курсу білоруського рубля. Підприємства збільшують валютні витрати, зокрема, через необхідність погашення раніше залучених значних обсягів кредитів в інвалюті та збільшення споживання енергоресурсів при загальній тенденції збільшення їхньої вартості.
У цілому сформована ситуація пояснюється збільшенням імпорту товарів, що супроводжується скороченням джерел його фінансування.
За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Поділитися новиною