Долар рветься у вишину і в Україні, і в світі


Долар рветься у вишину і в Україні, і в світі

В Україні триває швидке зростання американського долара. Учора на міжбанківському валютному ринку котирування долара США при закритті становили 5,5500/5,5700, а Нацбанк проводив доларові інтервенції за курсом 5,1000.

Офіційний курс НБУ на 22 жовтня підвищився до 5,01 грн/дол.

Голова правління Національного банку Анатолій Шаповалов розповів учора, що підтримка гнучкого курсу гривні є однією з вимог МВФ для одержання стабілізаційного кредиту.

При цьому Віктор Ющенко повідомив у вівторок під час зустрічі із представниками провідних ділових видань, що з 1 по 20 жовтня резерви НБУ знизилися з $37,5 млрд. до $34,6 млрд. (зменшилися на $2,9 млрд.) - у зв'язку, головним чином, з підтримкою курсу гривні.

Швидкими темпами відбувається також зміцнення американського долара до євро. Сьогодні вранці євровалюта ослабла до долара США до курсу 1,28 долар/євро. Востаннє такий низький курс спостерігався два роки тому - у жовтні 2006 року. А практично невпинне зростання долара до євро відбувається з липня 2008 року, коли курс перевищував 1,59 долар/євро. Таким чином, за три останні місяці американська валюта зміцнилася відносно євровалюти на 19%.

Росте досить швидкими темпами курс долара до гривні і на готівковому ринку України. Так, учора ввечері в обмінних пунктах долар купувався в середньому по 5,4256 грн., продавався по 5,6035 грн. А сьогодні станом на 9.00 курс виріс до позначок 5,4912 та 5,6825.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua