Прем'єр-міністру Зімбабве майже півроку не видають паспорт


Прем'єр-міністру Зімбабве майже півроку не видають паспорт

Зімбабвійський Рух за демократичні зміни відмовився від переговорів із пропрезидентським блоком Zanu-PF. Приводом для цього стала відмова у видачі паспорта голові MDC Моргану Тсвангіраї, що займає посаду Прем'єр-міністра країни.

Зімбабвійські демократи стверджують, що Тсвангіраї не видають паспорт уже п'ять місяців. Для ділової поїздки у Свазіленд Прем'єр-міністрові Зімбабве довелося скористатися тимчасовими документами.

У свою чергу, прихильники Президента Роберта Мугабе називають дії своїх політичних опонентів звичайним вивертом. Активісти MDC же вважають ситуацію з паспортом образливою. На їхню думку, це - ознака того, що керівництво країни не готове вести діалог з опозицією, повідомляє Lenta.ru.

Нагадаємо, партія DMC одержала більшість у парламенті Зімбабве на виборах навесні 2008 року. Результати президентських виборів, що відбулися в один день із парламентськими, були оголошені тільки через кілька тижнів після голосування. Тсвангіраї одержав більше голосів, ніж Президент Мугабе, однак не зміг виграти в першому турі. Другий тур виборів, результати яких не визнав жоден із західних спостерігачів, виграв Мугабе.

Для того, щоб утихомирити невдоволення закордонних країн, Мугабе запропонував політичним опонентам угоду, і поділився владою із Тсвангіраї, якого призначили Прем'єр-міністром країни. Переговори про розподіл влади тривають уже протягом півтора місяця і не привели до якихось позитивних результатів. У Зімбабве зберігається рекордна інфляція та безробіття.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua