Поверненням боргів юридичних осіб займеться французька Coface — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Поверненням боргів юридичних осіб займеться французька Coface

Казна та Політика
866
Фінансова криза зробила Україну привабливою для колекторських компаній - французька Coface буде займатися поверненням боргів юридичних осіб. Учасники ринку говорять, що під час кризи в корпоративному секторі виникає особливо багато боргів, але вони тимчасові, і таким колекторам буде складно після завершення кризи.
В Україні почала роботу перша європейська колекторська компанія (КК) Coface. Як стало відомо, її "дочка" "Кофас Україна Кредит Менеджмент Сервісез" займеться стягненням боргів юридичних осіб. "Ми працюємо з дебіторською заборгованістю, факторингом, готуємо кредитні звіти - збираємо всю інформацію про можливого партнера підприємства, розраховуємо його кредитний ліміт і ризиковий рейтинг, - розповів директор 'Кофас Україна' Максим Бруль. - Послуги стягнення заборгованості будуть сконцентровані в сегменті В2В.
Стягнення буде проводитися не тільки на території України (як на досудовій, так і на судових стадіях), але і за її межами за допомогою мережі в 100 країнах". У рамках роботи з юрособами КК буде обслуговувати заборгованість низки великих банків, створить філіальну мережу і займеться викупом боргів. За словами Максима Бруля, стратегією КК передбачено зайняти 20-30% ринку за два роки. Coface на 100% належить четвертому за розміром французькому банку Natixis, створеному банками Banques Populaires і Caisse d'Epargne. Сам Natixis зазнає проблеми: в II кварталі банк списав 1,51 млрд євро, чистий збиток склав 1,02 млрд євро (в II кварталі 2007 року - прибуток 1,01 млрд євро).
Центральний офіс Coface Holding знаходиться в Парижі. У портфелі групи 1,5 млн справ зі стягнення проблемної заборгованості на суму близько 20 млрд євро, 450 млрд євро гарантованої дебіторської заборгованості і 40 млрд євро - придбаної.
За даними учасників ринку, зараз в Україні працює близько 15 великих та 30 невеликих КК. У загальному портфелі проблемної заборгованості 80% займають кредити фізичних осіб. Експерти відзначають, що під час фінансової кризи послуги колекторів стають особливо затребуваними. "Ринок поки відкритий, проникнення в банківський сегмент становить усього 20-30%. У корпоративному секторі в момент кризи виникає багато проблем з розрахунками, тому зараз це буде затребувано. Але розвиток колектора після кризи буде складним, тому що в сегменті B2B борги виникають не постійно", - говорить директор компанії "Укрборг" Андрій Ладановський.
За оцінками експертів, запуск КК може коштувати від $50 тис. до $1,5 млн. "У період кризи колекторський ринок буде активно розвиватися, тому що збільшення проблемної заборгованості буде максимальним не тільки в банківському секторі, але й в інших. Уже зараз банки почали передавати колекторам забезпечені заставою кредити, і в Україну будуть активно виходити іноземні колектори", - упевнений генеральний директор "Європейського агентства з повернення боргів" Олександр Ільчук.
За матеріалами:
Коммерсант-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас