МВФ очікує уповільнення економіки єврозони і зниження облікової ставки ЄЦБ


МВФ очікує уповільнення економіки єврозони і зниження облікової ставки ЄЦБ

Експерти Міжнародного валютного фонду вважають, що в 2009 році зростання економіки зони євро сповільниться практично до нуля, а рівень інфляції опуститься нижче орієнтира цінової стабільності Європейського центрального банку (ЄЦБ), що дозволить йому знизити процентні ставки. Це випливає з піврічного звіту МВФ з економіки Європи.

МВФ прогнозує, що зростання ВВП зони євро складе в 2008 році 1,3%, в 2009 році - 0,2%, а в 2010 році - 1,4% у порівнянні з 2,6 відсотки в 2007 році. "Незважаючи на те, що ці оцінки були сформульовані до того, як криза набула системні масштаби на початку жовтня, вони як і раніше життєздатні, навіть зважаючи на те, що з тих пір матеріалізувалися знижувальні ризики", - говориться у звіті.

Збільшення споживчих цін очікується на рівні 3,5% в 2008 році і 1,9% в 2009 році в порівнянні з 2,1% в 2007 році. "На тлі швидкого зникнення підвищувальних ризиків, недавня погоджена лібералізація грошово-кредитної політики була доречною, і існує простір для подальших кроків з її ослаблення", - наводяться у звіті слова виконуючого обов'язки голови Європейського департаменту МВФ Алессандро Лейпольда.

МВФ також вважає, що курс євро в цей час перебуває вище рівня економічної рівноваги. "Недавнє зміцнення євро внесло вклад в уповільнення зростання та спровокувало заклопотаність із приводу конкурентноздатності кількох членів зони євро", - відзначається в документі.

Аналітики фонду також вважають, що криза фінансової системи США збільшила ризик системної фінансової кризи в Європі, однак повномасштабна криза в Старому Світі малоймовірна, а недавні дії європейської влади повинні їй запобігти. У той же час, що жертвами кризи можуть стати ще кілька європейських банків.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua